Studijos

Tarptautiniame renginyje aptartas Lietuvos mokslinių tyrimų poveikis ir ateities perspektyvos

Spalio 18 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vyko tarptautinis renginys „Towards future research impact in Lithuania“, skirtas apžvelgti Lietuvos mokslinių tyrimų sklaidą bei poveikį, aptarti ateities perspektyvas. Renginį organizavo Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacija (LMBA) kartu su tarptautiniu leidėju „Elsevier“ ir VILNIUS TECH. Renginio metu buvo paminėtos ir Lietuvos mokslo bendruomenei svarbios datos – Lietuvos universitetų metai bei LMBA veiklos dvidešimtmetis. Taip pat vyko autoriams skirtas patirčių seminaras „Elsevier book author workshop: How to publish a book in the digital age“ bei įteikti apdovanojimai specialistams, prisidėjusiems prie mokslo vystymo Lietuvoje.

LMBA per pastaruosius dvidešimt metų atliko svarbų vaidmenį užtikrinant ir palaikant mokslinių tyrimų informacinę infrastruktūrą Lietuvoje ir prisidėjo prie Lietuvos universitetų mokslo ir studijų strategijų įgyvendinimo. Atidarydama renginį LMBA pirmininkė ir VILNIUS TECH bibliotekos direktorė Ingrida Kasperaitienė teigė, kad asociacijos veikla ir bendras narių darbas įnešė svarbų pokytį ir sukūrė aukštą pridėtinę vertę studentams, mokslininkams, akademinėms institucijoms. 

„Elsevier“ Lenkijos ir Baltijos šalių regiono direktorius Tomaszas Psonka pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su LMBA ir atkreipė dėmesį, kad LMBA nuveikė didelį darbą didinant aukšto lygio turinio prieinamumą tyrėjams visoje Lietuvoje.

Renginio metu buvo pristatyta „Elsevier“ atlikto tyrimo ataskaita, apibendrinanti pastarojo dešimtmečio Lietuvos mokslinių tyrimų rezultatus – mokslinių publikacijų skaičius auga, o jų poveikis 2017-2021 m. viršijo pasaulinį vidurkį. 

Lietuvos mokslo tarybos atstovė dr. Milda Jodinskienė pristatė Lietuvos mokslo vertinimo strategiją ir esminius principus. „Elsevier“ atstovas Jonathanas Simpsonas skaitė pranešimą apie technologijų poveikį žinių ir mokslinių tyrimų sklaidai, o Paula Milewska – apie pagrindinius atvirosios prieigos ir atvirojo mokslo aspektus bei tendencijas. 

Pranešimus skaitė ir kitų Lietuvos bei užsienio universitetų atstovai – Rygos Stradinio universiteto (Latvija) mokslo prorektorė dr. Agrita Kiopa ir Kauno technologijos universiteto mokslo ir inovacijų prorektorius doc. dr. Leonas Balaševičius, kurie pristatė mokslinių tyrimų strategijas. VILNIUS TECH mokslininkė ir Piliečių mokslo asociacijos vadovė dr. Monika Mačiulienė skaitė pranešimą apie piliečių mokslą, įsitraukimą ir atvirojo mokslo svarbą.

Renginį apibendrino pranešėjų diskusija, kurios metu buvo plačiau kalbama apie mokslinių tyrimų poveikį visuomeniniams procesams, mokslinių tyrimų skatinimą, atvirąją prieigą ir atvirojo mokslo raidą, piliečių mokslą.

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Parašykite komentarą