Lapkričio 17 – 23 dienomis visame pasaulyje yra minima tarptautinė verslumo savaitė. Šia proga, Amerikos prekybos rūmai, siekiantys paskatinti ir palaikyti dialogą tarp verslo, ekonominės ir politinės bendruomenių, bei prisidėti prie Lietuvos ir JAV santykių vystymo, organizuoja du renginius, kuriuose svarbiausi Lietuvos verslo, politikos, švietimo institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai diskutuos apie verslumą nulemiančias priežastis bei verslumo skatinimo iniciatyvas. Renginių metu bus pristatoma kiekvienais metais rengiama „Amway“ globalaus verslumo ataskaita (angl. Amway Global Entrepreneurship Report) ir pateikiamos tyrimo metu gautos išvados. Globalių šio tyrimo rezultatų pristatymas Lietuvoje vyksta nebe pirmą kartą, tačiau šių metų ataskaitos rezultatai yra ypatingai aktualūs Lietuvai – šalis pirmą kartą įtraukta į tyrime dalyvaujančių šalių sąrašą.
Šių metų tyrimas atskleidė naujų ir netikėtų faktų, o renginiai jau dabar sulaukė didelio verslo bendruomenės susidomėjimo. Pasak konsultacijų ir verslo valdymo paslaugų įmonės „Civitta“, atstovaujančios „Amway“ verslumo tyrimą Lietuvoje, generalinio direktoriaus Donato Voverio, būtina giliai suprasti gyventojų verslumą nulemiančias priežastis ir tikslingai sukoncentruoti energiją bei išteklius į tas verslumo skatinimo iniciatyvas, kurios duotų didžiausią ilgalaikį efektą.
Lapkričio 18 d. vyksiančioje apvalaus stalo diskusijoje „Jaunimo verslumas“ pagrindinis dėmesys bus skiriamas Lietuvoje kuriamos verslo aplinkos bei jaunimo verslumo ugdymo iniciatyvų ir strategijų aptarimui. Antroje dalyje bus kviečiama diskutuoti apie švietimo sistemos įtaką jaunų žmonių verslumui. Kartu diskutuoti kvies Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, diskusijoje taip pat dalyvaus aukščiausių valstybinių institucijų bei privataus sektoriaus atstovai.
„Jaunimas yra labiausiai naujovėms imli ir rizikuoti linkusi gyventojų dalis. Tai lemia nesamos išankstinės nuostatos, taip pat turimi mažesni įsipareigojimai, todėl investicijos į jaunimo verslumo skatinimą turėtų užtikrinti didžiausią grąžą valstybei. Tačiau siekiant ilgalaikio efekto, tik investicinių verslumo skatinimo priemonių neužtenka – būtina užtikrinti pamatines jaunimo žinias ir gebėjimus, kuriuos tikslingiausia būtų vystyti integraliai pasitelkiant švietimo institucijas” – pažymi D. Voveris.
Lapkričio 19 d. vyks moterų verslumo forumas „Moterys verslo pasaulyje: jokių kliūčių pakeliui į sėkmę“. Susirinkusias moteris pasveikins Lietuvos Respublikos prezidentės patarėja Giedrė Kaminskaitė-Salters. Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje atstovai džiaugiasi, kad jau antrus metus iš eilės organizuojamas moterų verslumo ir lyderystės forumas pritraukia ne tik gausybę dalyvių, bet ir kompetetingas bei žinomas pranešėjas. „Šio forumo tikslas – sukurti platformą, kurioje moterys gali susipažinti su naujomis verslo perspektyvomis, dalintis patirtimi bei kylančiais iššūkiais ar pasisemti naujų idėjų“, – pažymi Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje vykdančioji direktorė Živilė Sabaliauskaitė.
2007 m. užgimusi idėja apie pasaulinį judėjimą, kuris įkvėptų žmones išlaisvinti savo idėjas ir paskatintų verslumo vystymąsi, po metų buvo įgyvendinta – 2008 m. lapkričio mėnesį pirmą kartą paminėta pirmoji Tarptautinė verslumo savaitė. Tai tapo didžiausia inovatorių ir naujų darbo vietų kūrėjų švente visame pasaulyje, kurios metu yra vystomos iniciatyvos, įkvepiančios verslo bendruomenes, skatinančios ekonomikos augimą ir žmonių gerovės didinimą. Šios savaitės metu vietiniu, nacionaliniu ir globaliu mastu vyksta įvairūs renginiai, kurių metu yra siūlomos naujos ir įdomios verslo nišos, žmonės yra skatinami atrasti savo verslumo potencialą ir galimybes realizuoti save naujų idėjų generavimo procese.
„Amway“ yra viena didžiausių pasaulyje tiesioginės prekybos kompanijų, įsikūrusių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Verslo socialinė atsakomybė, aplinkos tausojimas ir rūpinimasis žmonių bendruomenėmis yra svarbus „Amway“ filosofijos elementas, todėl įmonė aktyviai remia įvairius socialinius projektus ir iniciatyvas. Tikėdama, kad verslumas yra tiesiogiai susijęs su visuotine gerove, tvariu vystymųsi ir ekonominiu augimu, dar 2010 m. „Amway“ inicijavo verslumo tyrimus. Pradžioje tyrime dalyvavo 11 Europos šalių, tačiau ilgainiui tyrimas tapo globalus ir šiuo metu jame dalyvauja 38 šalys iš viso pasaulio. Tyrimą įgyvendinti padeda tokios mokslo įstaigos kaip Miuncheno Liudviko Maksimiliano universiteto verslumo centras, Miuncheno technologijų universitetas bei GFK tyrimų institutas.