Verslas

Tarptautinės kompanijos darbo rinkoje veikia petys į petį su KTU

Spalio 16 d. „Žalgirio“ arenoje vyksiančiose Kauno technologijos universiteto (KTU) „WANTed“ karjeros dienose kaip ir kasmet jaunuoliams netrūks darbo bei praktikos pasiūlymų iš įvairių įmonių, tarp jų ir tarptautinių. Darbdaviai džiaugiasi šio universiteto absolventų parengimu, įgytais įgūdžiais, todėl neretas ten ieško darbuotojų dar jiems tebestudijuojant.

Laukiami didžiosiose kompanijose

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančioje automobilių pramonės kompanijoje UAB „HELLA Lithuania“ beveik pusė darbuotojų yra iš KTU. „Dauguma KTU studijas baigusių darbuotojų užima inžinerinės srities pozicijas: tai gamybos inžinieriai, procesų, technologijų testavimo specialistai. 

Tačiau KTU absolventai dirba ir kokybės, pirkimų bei personalo skyriuose. Noriu pasidžiaugti, jog dauguma iki šiol praktiką „HELLA Lithuania“ atlikusių ir karjerą mūsų įmonėje tęsiančių darbuotojų taip pat yra KTU studentai“, – teigė UAB „HELLA Lithuania“ Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Jurgita Macijauskienė.

Viena didžiausių pasaulyje kredito rizikos vertinimo ir informacinių sprendimų tiekėjų, Kaune įsikūrusi kompanija „TransUnion Lithuania“ atranda talentų ne tik tarp studijuojančių informacines technologijas.

„Tikriausiai iš visų KTU fakultetų rastume bent po vieną specialistą, kurie sėkmingai dirba IT srityje, nors jie ir baigę kitas studijų programas, – sakė kompanijos „TransUnion Lithuania“ Lietuvos regiono vadovas Jonas Lukošius.

„Pas mus darbuojasi cheminės technologijos ir inžinerijos absolventai, elektronikos inžineriją ar taikomąją fiziką baigę specialistai. Taip pat turime įvairiausių pavyzdžių, kai jaunuoliai studijavę socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete, baigę lingvistikos, politikos, psichologijos studijas šiuo metu dirba vyresniaisiais programuotojais, testuotojais ar duomenų analitikos specialistais,“ – tvirtino jis.

SEB grupėje taip pat dauguma techniškų krypčių specialistų yra atėję iš KTU. „Informacinių technologijų programų absolventai yra labai laukiami. Antra vertus, dalyvaudami KTU karjeros dienose bendraujame ir kviečiame studentus iš finansų, matematikos, fizikos, ekonomikos programų“, – kalbėjo Vilniuje įsikūrusio SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“) vadovė Rūta Jasiulionienė.

Vertingi ir paklausūs

Pasak J. Macijauskienės, KTU absolventai daugeliu atžvilgiu atitinka kompanijos poreikius.

„Net kai kurios studijų programos vadinamos lygiai taip pat, kaip „HELLA Lithuania“ esančios darbo pozicijos. Todėl bendradarbiavimas su KTU yra viena iš svarbiausių įmonės strateginių užduočių. KTU absolventai išsiskiria ne tik vertingomis žiniomis, įgytomis studijų metu, mokėjimu dirbti įvairiomis programomis, kaip „Autocad“, tačiau geba skaityti ir analizuoti schemas ir brėžinius, yra susipažinę su programavimo kalbomis – C, C++, C#, „VisualBasic“, „Matlab“, – tvirtino J. Macijauskienė.

J.Lukošius pastebi, kad KTU studentai išsiskiria ir bendravimo savybėmis, kurios labai reikalingos didelėms kompanijoms.

„Jie sugeba dirbti komandose, spręsti problemas, užtikrinti sklandžią komunikaciją įvairių projektų metu. Pavyzdžiui, pas mus įsidarbino ne vienas informatikos fakulteto studentas, kuris laisvu nuo studijų metu dar ir aktyviai prisidėjo prie studentų atstovybės veiklos. „TransUnion Lithuania“ tiki, kad sėkmingam profesionalui neužtenka turėti vien tik techninių žinių, mūsų darbe yra labai svarbūs ir bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžiai, analitinis mąstymas, pastabumas detalėms, laiko planavimas, pagalba kolegoms bei jų mokymas, organizaciniai įgūdžiai ir daug kitų svarbių savybių, kurias gali įgauti kiekvienas studentas užsiimdamas papildomomis veiklomis laisvu nuo studijų metu“, – aiškino jis.

KTU absolventų gebėjimą dirbti darbo grupėse, bendradarbiauti akcentuoja ir SEB grupės paslaugų centro atstovė.

„Turėdami šias savybes, daugelis jų tampa projektų, sistemų plėtros ir kitų sričių vadovais, analitikais, nes bendradarbiavimo įgūdžiai yra labai svarbūs šiuolaikiniame ekonomikos pasaulyje. Pas mus buriamos darbo grupės, kur darbuojasi ir idėjas siūlo, jas įgyvendina skirtingų sričių ir įvairių šalių specialistai, tokiu būdu praturtindami vienas kitą naujomis patirtimis“, – sakė R. Jasulionienė.

Dėmesys tobulėjimui

Tarptautinės kompanijos negaili lėšų bei dėmesio darbuotojų tobulėjimui. Antai SEB grupės darbuotojai  skatinami dalį darbo laiko skirti įvairiems mokymams, dalyvauti projektinėje veikloje. „Šiemet įmonėje startavo nauja virtualioji mokymosi platforma, kurioje galime rasti tiek SEB ekspertų, tiek tarptautinių verslo mokyklų bei universitetų sudarytas paskaitas. Inovatyvi platforma ne tik leidžia darbuotojams mokytis nuotoliniu būdu, bet ir padeda užtikrinti platų mokymų turinį“, – pasakojo Rūta Jasiulionienė.

O štai „TransUnion Lithuania“ įdiegusi „Shadowing“ (stebėjimo) sistemą, kai kiekvienas darbuotojas turi galimybę per savaitę bent kelias valandas stebėti, kaip ir ką dirba kitų skyrių specialistai, su kokiomis programomis ir iššūkiais susiduriama. „Taip jie plečia savo akiratį, išsiaiškina, ko norėtų siekti toliau, kuri kryptis juos labiausiai traukia bei domina“, – sakė J. Lukošius.

Norėdama talentus ugdyti organizacijos viduje, įmonė sukūrė kelias akademijas. Viena jų – „TU Test Academy“ („TransUnion“ testuotojų akademija), kur neturinčius jokių žinių specialistus supažindiname su testavimu. Po to jie gali prisijungti kaip jaunieji testavimo specialistai prie įvairių projektinių komandų. Taip pat, džiaugiamės, kad ką tik startavo mūsų duomenų bazių administratorių akademija, kuri leis ugdyti talentus ir mokyti įvairių šios srities subtilybių“, –  vardijo jis.

Įvairių mokymosi programų turi ir „HELLA Lithuania“ – nuo profesinių mokymų kitose „HELLA“ gamyklose iki elektroninės „Harvard Manage Mentor mokymosi platformos. „Vertingos praktinės patirties mūsų komandos nariai įgyja dalyvaudami tarptautiniuose „HELLA“ projektuose, skirtuose produktų kokybei ar naudojamų valdymo įrankių efektyvumo gerinimui“, – sakė J.Macijauskienė.

Dosniai motyvuoja darbuotojus

Nenuostabu, kad didelių kompanijų privalumas ir įvairios karjeros galimybės ne tik siekiant paaukštinimo, bet ir galimybės pakeisti veiklos sritį.

J. Lukošiaus teigimu, vien šiemet apie pusė, tai yra net 100 „TransUnion Lithuania“ darbuotojų pakeitė savo darbo pozicijas tiek vertikaliai, pakildami karjeros laiptais, tiek horizontaliai pereidami į kitas komandas ar sritis. „Tokiais pasiekimais talentų ugdyme tikrai gali pasidžiaugti labai reta įmonė Lietuvoje. Tai įkvepia kiekvieną darbuotoją siekti karjeros aukštumų, o jaunuosius specialistus tik dar labiau motyvuoja, kai jie turi iš ko mokytis“, – įsitikinęs J. Lukošius.

Daug karjeros perspektyvų siūlo ir „HELLA Lithuania“. „Planuodami karjerą vieni kolegos gali rinktis eksperto kelią, kiti – būsimą vadovo karjerą greitai augančioje komandoje. Auga ir padaliniai, kuriems reikia lyderių. Kuris karjeros kelias artimesnis, turi nuspręsti pats žmogus, o mes, turėdami tarptautines ugdymo programas, padedame tų tikslų pasiekti. Jeigu reiktų patarti jaunam pas mus startuojančiam studentui, tai būtų klasikinis patarimas – svarbiausia yra degančios akys ir didelis noras mokytis“, – tvirtino J. Macijauskienė.

Tarptautinės kompanijos pasižymi ir rūpesčiu turėti lojalius bei motyvuotus darbuotojus. Tam pasitelkiami ir jau minėtos galimybės tobulėti, mokytis, plėsti akiratį, įvairios kitos paskatinimo priemonės.

Štai „HELLA Lithuania“ įrengė saugias ir ergonomiškas darbo vietas, originalias poilsio erdves, žaidimų kambarį bei lauko žaidimų aikštelę. „Žinoma, tai tik dalis investicijų, kurias skiriame, tam kad darbuotojai jaustųsi gerai. Siekdami finansinės gerovės, savo darbuotojams dalinai finansuojame pusryčius ir pietus, esame pasirūpinę nemokamu transportu kelionei į ir iš darbo. Patogiai planuojamės savo laiką, nes turime lanksčias darbo valandas“, – vardijo J. Macijauskienė.

SEB grupė skiria papildomų atostogų dienų pagal darbo stažą, apmoka sveikatos draudimą, skiria įmokas į darbuotojų pensijų fondus, įtraukia specialistus į įmonės pelno paskirstymo programą.Taip pat darbuotojams sudaromos galimybės vieną darbo dieną per metus užsiimti kokia nors visuomenei naudinga veikla: dalyvauti nevyriausybinių organizacijų projektuose, labdaros akcijose, studijuojantiems veikti studentų atstovybėse. „Tai irgi ugdo naudingas kompanijai savybes“, – aiškino R. Jasulionienė.

KTU – pagalbininkas kompanijoms

Kauno regionas ypač išsiskiria užsienio investicijomis. Neabejotina, kad daug prie to prisideda ir KTU. Kaip pabrėžė KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Bendradarbiavimo vystymo skyriaus vadovė Rimantė Sedziniauskienė, būtent universitetai rengia aukščiausio lygmens specialistus ir verslo pažangą užtikrinančius talentingus darbuotojus, taip reikalingus naujo verslo užsienio rinkose kūrimui.

„Tinklo teorijoje teigiama, kad siekiant sėkmingai internacionalizuoti savo veiklą arba, kitaip tariant, išeiti į užsienio rinką, įmonė turi kurti ryšius ir pasitikėjimą su toje rinkoje esančiomis įmonėmis, organizacijomis ir švietimo institucijomis“, – kalbėjo ji.

Vienas iš KTU svarbos įrodymų yra tai, kad šiais metais iš 8 „Investors‘ Spotlight“ įvertinimą gavusių studijų programų net 3 yra dėstomos KTU.

„Gauti įvertinimai įrodo, kad mūsų turimos studijų programos, tiek turinio, tiek studijų proceso aspektais atliepia verslo bei rinkos tendencijas. Kartu dirbdami su užsienio investuotojais nuo pat pirmųjų jų atėjimo į Lietuvą žingsnių, savo studentams suteikiame išskirtinę galimybę karjerą pradėti tarptautinėse įmonėse, kurios, kaip rodo apklausos, yra vienos patraukliausių darbdavių tarp jaunų specialistų“, – akcentavo R. Sedziniauskienė.

Didžiausia Baltijos šalyse studentų, absolventų ir įmonių atstovų kontaktų mugė – KTU „WANTed“ karjeros dienos – jau spalio 16 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50). Renginio metu taip pat vyks konferencija „WANTed Talks“, kurioje įžvalgomis apie karjerą ir svarbius gyvenimo sprendimus dalinsis išskirtinės asmenybės. Daugiau informacijos –karjerosdienos.ktu.edu.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą