Studijos

Tarptautinė konferencija „The COINS 2022“ kviečia pasinerti į mokslines patirtis

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) jau 16-ąjį kartą organizuoja tarptautinę gyvybės mokslų konferenciją „The COINS 2022“, kuri vyks vasario 28 – kovo 3 d. virtualiai. Konferencija kasmet pritraukia studentus, žymiausius Lietuvos ir užsienio mokslininkus, įskaitant Nobelio premijos laureatus, ir visus besidominčius gyvybės mokslais. Be to, studentai galės patys pristatyti ir išklausyti kitų studentų mokslinius pranešimus.

Konferenciją rengianti VU SA komanda kviečia visuomenę pasinerti į mokslinę patirtį, diskutuoti, mokytis, dalytis mintimis su ekspertais ir mėgautis įdomia programa. Konferencijos dalyviai turės galimybę dalyvauti diskusijose, klausytis užsienio mokslininkų pristatomų paskaitų neuromokslų, astrobiologijos, gyvybės mokslų ateities ir inžinerijos temomis.

Pirmąją dieną rengiamos paskaitos neuromokslų tema. Jose dalyvaus mokslininkai iš JAV prof. Richardas J. Youleu ir prof. A. Jamesas Hudspethas, taip pat profesorė iš Izraelio Michal Schwartz ir VU alumnė, Oslo universiteto neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė.

Antrąją konferencijos dieną kviečiama klausytis paskaitų astrobiologijos tema. Dalyviai – Jungtinės Karalystės profesorius Charlesas Cockellas, dr. Armandas Azua-Bustosas ir dr. Danielis Angerhausenas.

Trečiosios dienos programoje yra numatytos paskaitos gyvybės mokslų ateities tema su mokslininkais dr. Alexanderiu Georgu Batemannu, prof. Regina Barzilay ir prof. Davidu Bakeriu.

Paskutinę gyvybės mokslų konferencijos dieną bus galima išklausyti paskaitą, kurią skaitys Europos molekulinės biologijos laboratorijos generalinė direktorė Edith Heard. Šią dieną dalyvių laukia ir Nobelio premijos laureato Fraserio Stoddarto paskaita.

Moksleiviams yra parengta programa, supažindinanti su mokslo naujienomis ir galimybėmis. Mokiniai galės ne tik klausytis paskaitų, bet ir dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose. Ši programa vyks lietuvių kalba.

Konferencija „The COINS 2022“ vyks anglų k. nuotoliniu būdu vasario 28 – kovo 3 d. virtualioje konferencijų platformoje: www.gather.town.

Visą konferencijos programą galite rasti čia: https://thecoins.eu/conference/program.

Pranešimą paskelbė: Julija Šakytė-Sarapė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą