Politika ir teisė

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės pirmininko Valdo Rakučio susitikime su Belgijos Karalystės Flandrijos vyriausybės atstovu Tomasu Kastreliu pažymėtas sėkmingai plėtojamas bendradarbiavimas

2021 m. gegužės 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 20 d. Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste grupės pirmininkas Valdas Rakutis nuotoliniame susitikime su Belgijos Karalystės Flandrijos vyriausybės atstovu Lietuvai Tomasu Kastreliu (Thomas Castrel) aptarė Lietuvos ir Flandrijos bendradarbiavimą.

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės pirmininkas akcentavo, kad labai vertinama ryšių su Flandrija plėtra. Belgija, niekada nepripažinusi Lietuvos aneksijos, kartu su Lietuva kitais metais minės Lietuvos pripažinimo ir santykių 100-metį. Labai laukiama Belgijos Karaliaus Filipo, Flandrijos Ministro Pirmininko Žano Žambono (Jan Jambon) vizitų, kurie bus susieti su nemažai įvairių iniciatyvų.

Belgijos Karalystės Flandrijos vyriausybės atstovas Lietuvai T. Kastrelis pažymėjo, kad paskutiniais metais Flandrijos investicijų ir prekybos agentūrai pavyko sustiprinti ekonominį bendradarbiavimą su Lietuva, kuri matoma kaip gera partnerė Šiaurės Europos regione prekybos, energetikos srityje.

T. Kastrelis papasakojo, kad Flandrija numato dalyvauti Kauno – Europos kultūros sostinės – renginiuose, pristato Lietuvoje savo dailę, architektūrą, dizainą, gali perduoti gerai vertinamo profesinio rengimo patirtį.

V. Rakučio teigimu, Lietuvos ir Flandrijos žmonės turėtų geriau pažinti viduramžiais glaudžiai tarpusavyje prekiavusius Hanzos Sąjungos miestus, turistai gali atrasti puikią gamtą, abipusiškai naudingi galėtų būti moksleivių, studijuojančio jaunimo ryšiai.

2016 m. Belgijos Karalystės Flandrijos vyriausybė įsteigė Flandrijos investicijų ir prekybos agentūros (FIT) biurą Vilniuje. FIT veikia 70 šalių.

 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą