Politika ir teisė

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės pirmininkas V. Rakutis ir Belgijos Karalystės ambasadorius Lukas Žakobas: Belgijos Karalystė niekada nepripažino Lietuvos aneksijos

2021 m. gegužės 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Gegužės  14 d. Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste grupės pirmininkas Valdas Rakutis dalyvavo nuotoliniame susitikime su Belgijos Karalystės ambasadoriumi Lietuvai Luku Žakobu (Luc Jacobs).

Grupės pirmininkas pažymėjo, kad Lietuvos visuomenė labai vertina abiejų šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos klausimais, Belgijos karių dalyvavimą oro policijos misijoje nuo 2004 m., Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupė pasirengusi paremti ryšių plėtrą ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo srityse. Lietuvai svarbi Belgijos daugiatautės ir demokratinės visuomenės sugyvenimo, jos bendruomenių savitumo išsaugojimo visoje šalyje patirtis. V. Rakutis pasidžiaugė Flandrijos investicijų ir prekybos agentūros atstovybės Vilniuje veikla ir pažymėjo, kad nereikėtų užmiršti bendradarbiavimo su Valonija.

Belgijos Karalystės ambasadorius L. Žakobas pasidžiaugė, kad Seimo narių grupė remia bendradarbiavimo su Beniliukso šalimis formatą. Ambasadoriaus teigimu, Belgijos Karalystė niekada nepripažino Lietuvos aneksijos, ir geri ryšiai su parlamentu padės geriau suprasti Lietuvos parlamento darbą, susipažinti su bendrų Europos Sąjungos sprendimų įgyvendinimu. Pasak L. Žakobo, Europos Sąjunga nėra tobula, tačiau Europos suvienijimas yra geriausia, ką Europos šalys sugebėjo sukurti po dviejų karų ir iki šiol išsaugoti taiką. Belgijos ambasadorius pritarė V. Rakučiui, kad Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavime jaunimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

V. Rakučio nuomone, Belgijos Karalystė niekada nepripažino Lietuvos aneksijos, ir tai šiandien leidžia džiaugtis nepriteklių ir sunkumais išbandytos draugystės rezultatais. Nors šalys nėra kaimynės, mus jungia bendras siekis išlaikyti taiką, nacionalinį identitetą ir bendraeuropines vertybes.

Kitą susitikimą buvo nutarta organizuoti birželio mėnesio pabaigoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą