Studijos

Sveikatos mokslai išlieka vieni populiariausių

Nepaisant itin aukštos priėmimo kartelės, gyvybės ir sveikatos mokslų populiarumas Lietuvoje nemąžta. Net trys studijų programos, dėstomos specializuotame Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), šiemet  pateko į populiariausiųjų dešimtuką.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbus pirmojo priėmimo etapo rezultatus paaiškėjo, jog pirmuoju prioritetu studijuoti mediciną LSMU pasirinko net 669 asmenys. Tai – pati populiariausia 2018 metų studijų programa, į kurią stojant  privalu turėti ne mažesnį nei 6,0 konkursinį balą. Nepaisant šios ribos, paskutinio pakviestojo į valstybės nefinansuojamą (VNF) studijų vietą konkursinis balas – 7,86. Kvietimus LSMU studijuoti mediciną gavo 308 stojantieji.

Tarp dešimties populiariausių studijų programų yra ir LSMU Odontologija (70 kvietimų, 357 prašymai pagal pirmąjį prioritetą, paskutinio pakviestojo į VNF studijų vietą balas – 8,46) bei Veterinarinė medicina (150 kvietimų, 216 prašymų pagal pirmąjį prioritetą, paskutinio pakviestojo į VNF studijų vietą balas – 4,94). Norint šiame universitete studijuoti kitas programas, beveik visada (išskyrus dvi studijų programas) būtina peržengti minimalią nustatytą 4,0 balo kartelę. Kitaip nei daugelyje kitų aukštųjų mokyklų, stojant į LSMU studijų programas, minimalūs konkursiniai balai buvo vienodi tiek į valstybės finansuojamas (VF), tiek nefinansuojamas studijų vietas.

Pasak LSMU prorektoriaus studijoms prof. Kęstučio Petrikonio, studijos Universitete reikalauja daug užsispyrimo ir atkaklumo, todėl LSMU yra orientuotas į geriau pasirengusius ir labiau motyvuotus studentus. „Renkamės tuos, kurie, atsižvelgiant į rezultatus, yra pajėgūs studijuoti Universitete, todėl ir sąlygų renkantis valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas studijas nekeičiame – taikome tuos pačius reikalavimus“, – kalbėjo prorektorius.

Jo teigimu, griežta atranka būtina – baigusieji studijas LSMU bus atsakingi už žmonių ir gyvūnų sveikatą ir gyvybę. Taip, prof. K. Petrikonio teigimu, Universitetas vykdo savo misiją. „Dėl studentų mes konkuruojame mažiau nei kiti Lietuvos universitetai, bet tiems, kas turi aukštus pasiekimus, vietų LSMU dar yra. Išlaikydami didėjantį užsieniečių skaičių mes konkuruojame su geriausiais užsienio universitetais“, – apibendrino prof. K. Petrikonis.

Po pirmojo bendrojo priėmimo etapo 499 stojantieji LSMU pakviesti studijuoti VF studijų vietose. Tai – 7 proc. daugiau kvietimų į VF studijų vietas nei 2017 metais (468 kvietimai). Po pirmojo bendrojo priėmimo etapo iš viso pakviesta 1010 stojančiųjų, pasibaigus antrajam pagrindinio priėmimo etapui, papildomam etapui bei instituciniam priėmimui pakviestųjų studijuoti LSMU skaičiai bus dar didesni.

Pasibaigus pirmajam 2018 metų bendrojo priėmimo etapui daugelis universitetų studijų programų pripažintos nerentabiliomis. Visos LSMU studijų programos 2018 metais rentabilios.

Sveikatos mokslų studijos LSMU taip pat populiarios ir tarp užsienio studentų. Planuojama, kad 2018 metais kas ketvirtas pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentų Universitete bus užsienietis. Šiais metais planuojama priimti 300 studentų iš užsienio, jau dabar pakviesta 250 užsieniečių. Daugiausiai atvykstančiųjų – iš Švedijos, Izraelio, Vokietijos ir Indijos.

Medicinos studijas LSMU rinkosi ir LSMU gimnazijos abiturientas Paulius Valiukevičius. Puikiai baigęs gimnaziją, išskirtinių gabumų gamtos mokslams turintis jaunuolis neseniai iš Tarptautinės biologijos olimpiados Teherane parsivežė sidabro medalį.

„Pasirinkau studijas LSMU. Medikų parengimu LSMU nenusileidžia pasauliniams universitetams. Be to, kasmet galima tobulintis užsienio aukštosiose mokyklose pagal studentų mainų programas“,  – apie savo pasirinkimą kalbėjo jaunuolis.

Pranešimą paskelbė: Tautvydas Bulvičius, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Parašykite komentarą