Studijos

Švedijos institutas VDU skyrė finansinę paramą švedų kalbos ir kultūros studijoms

Švedijos institutas, užsiimantis švedų kalbos ir kultūros sklaida pasaulyje, sveikina Baltijos šalis su jų valstybingumo šimtmečiu ir skiria šių šalių kai kuriems universitetams finansinę paramą. Vytauto Didžiojo universitetas šia proga gavo 100 000 kronų (apie 10 000 Eur.).

Ši dotacija skiriama švedų kalbą studijuojančių studentų ir dėstytojų mobilumui į Švediją, kad įgyta patirtis būtų panaudota savoje šalyje, taip pat – kultūrinei, intelektinei, akademinei abiejų šalių sanglaudai, žinių apie Švediją sklaidai visuomenėje.

„Parama suteiks VDU galimybę siųsti į Švediją studentus tobulinti švedų kalbos žinias bei įgūdžius, dėstytojus – parengti numatomus magistrantūros studijų programos kursus. Be to, studentų praktiniams švedų kalbos įgūdžiams tobulinti VDU pasikvies lektorių iš Stokholmo universiteto. Švedijos Instituto administruojama parama suteiks galimybę paremti ir kasmetinį studentijos renginį „Skandinavijos dienos“, kuris šį pavasarį ketina praplėsti ribas, tapdamas viešu Kauno miesto renginiu“, – pasakoja VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūrų studijų katedros profesorė Sigutė Radzevičienė.

Pasak VDU Skandinavijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro studijų programos koordinatorė, Kultūrų studijų katedros vedėjos doc. dr. Laimutės Anglickienės, ši programa viena populiariausių VDU Humanitarinių mokslų fakultete. „Šiuo metu švedų kalbą mokosi apie 70 šios programos studentų. Be to, švedų kalbą gali rinktis ir visi universiteto studentai. Taigi labai džiaugiamės tokia Švedijos instituto parama, kuri bus skirta studijų programos reikmėms“, – džiaugiasi doc. dr. L. Anglickienė. Pasak jos, tikimasi, kad papildomas finansavimas padės dėstytojams paruošti naujus ar atnaujinti savo dėstomus kursus. „Geriausi studentai turės galimybę tris savaites intensyviai pasimokyti švedų kalbos vasaros mokyklose, aplankyti žymius Švedijos kultūros ir gamtos objektus, apie kuriuos iki šiol buvo girdėta tik paskaitose“, – kalba Skandinavijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos koordinatorė.

Pasak Kultūrų studijų katedros prof. S. Radzevičienės, Švedų kalba ir kultūra – vienas paklausiausių studijų kursų, jau ne pirmus metus pritraukiantis pilnas auditorijas studentų. „Šį faktą lemia, matyt, kelios aplinkybės. Neišleidžiant iš atminties VDU istorinės kultūrinės tradicijos – skandinavistikos populiarumo tarpukario metų studijose, ją tęsia nūdienos kontekstas. Švedija – jos visuomenės gyvensena, socialinio gyvenimo patirtis, kultūrinės tapatybės įtvirtinimas globaliame pasaulyje – Lietuvai yra prioritetinė šalis, – aiškina švedų kalbos ir kultūros ekspertė, dėstytoja. – Įvairių sričių specialistai, mokantys švedų kalbą ir suvokiantys kultūros bei gyvensenos ypatumus, jau šiandieną yra be galo paklausūs Lietuvos tarptautinėje darbo rinkoje“. Jos teigimu, nemenkas kiekis Lietuvoje įsikūrusių Švedijos įmonių, kuriose bendraujama švediškai ar teikiamos virtualios paslaugos Švedijoje gyvenantiems žmonėms, laukia universitete parengtų švedų kalbos specialistų.

VDU Kultūrų studijų katedra yra pasiruošusi pratęsti švedų kalbos ir kultūros bakalauro studijų programą magistrantūros studijomis, kurios leistų pagilinti švedų kalbos, kultūros žinias, susitelkiant į specifinius, aktualiausius tyrinėjimų klausimus. Lietuvai išties reikalingi puikiai išsilavinę Skandinavijos šalių žinovai. „VDU vykdoma Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos programa – šio kelio pradžia ir tolesnės kelionės garantas. O Švedijos Instituto suteikta parama – dosnus veiksmas įgyvendinant skandinaviškas universiteto vizijas“, – teigia prof. dr. S. Radževičienė.

Pranešimą paskelbė: Simona Sutkutė, Vytauto Didžiojo universitetas

Parašykite komentarą