Buitis, Namai

Svarbūs vandens minkštinimo filtrų privalumai

Vandenyje, kurį mes kasdien naudojame namuose, yra tokių mineralų kaip kalcis ir magnis. Tačiau, kai šių mineralų kiekis reikšmingai padidėja, vanduo tampa kietas. Todėl labai svarbu pasirūpinti šios problemos sprendimu.

Ar jūsų namuose naudojamas vanduo yra kietas?

Remiantis statistiniais duomenimis, mūsų šalyje beveik 90 % vandens yra kietas arba labai kietas. Kadangi Lietuvoje vandens kietumas nėra reguliuojamas, mums centralizuotai tiekiamas vanduo gali būti kietas. Suprasti, ar į jūsų namus patenkantis vanduo yra kietas, nėra sudėtinga. Jei pastebite, kad jūsų reguliariai naudojami buitinės technikos prietaisai apkalkėja, padidėja suvartojamo vandens ir suvartojamos elektros energijos sąnaudos, dėl kalkių buitinės technikos prietaisai dažniau genda, skalbiant tenka naudoti daugiau buitinės chemijos priemonių, o jūsų oda po prausimosi greitai išsausėja, tai gali būti akivaizdūs ženklai, kad jūsų naudojamas vanduo yra kietas.

Vandens minkštinimo filtrų privalumai

Jau supratote, kad kietas vanduo turi ne vieną minusą – jis neigiamai veikia mūsų odą, plaukus, drabužius, buitinės technikos prietaisus ir net grindis. Tačiau daromos žalos intensyvumas labai tiesiogiai priklauso nuo vandens kietumo laipsnio. Kaip bebūtų, jei jūsų namuose vanduo yra kietas ir jūs norite naudotis kokybišku minkštu vandeniu, vandens minkštinimo filtrai yra veiksmingiausias šios problemos sprendimo būdas.

Sumažėja kalkių

Kalkės yra kieto vandens padarinys. Vandenyje yra tirpių kalcio ir magnio hidrokarbonatų, kuriuos kaitinant jie skyla į vandenį, netirpius karbonatus ir anglies dioksidą. Kalkės nusėda ant indų, virtuvės kriauklės, buitinės technikos prietaisų, čiaupų ir vonios kambario sienų. Vandens minkštinimo filtrai padeda sumažinti kalkių nuosėdas ir apsaugo nuo įvairių su vandeniu sąveikaujančių paviršių bei kitų objektų pažeidimo.

Neužsikemšantis vandentiekis

Viena iš daugiausiai nepatogumų sukeliančių kieto vandens problemų yra dažnai užsikemšantys vandentiekio vamzdžiai. Viena iš pagrindinių šios problemos priežasčių – kietas vanduo, kuris reikšmingai sumažina vandens pratekėjimą vamzdžiais. Toks vanduo kenkia metaliniams vamzdžiams, nes jie lengvai pritraukia mineralines nuosėdas ir dažniau užsikemša. Todėl jei naudojami metaliniai vamzdžiai, minkštas vanduo tampa tiesiog būtinybe. Be to, dėl tokių kamščių formavimosi galimas nutekėjimas ir negrįžtama žala vamzdžiams.

Prailginamas buitinės technikos tarnavimo laikas

Nors moksliniai tyrimai rodo, kad kietas vanduo nėra žalingas žmogaus sveikatai, vis dėlto jis gali labai pakenkti mūsų kasdien naudojamiems buitinės technikos prietaisams. Dėl kieto vandens, kalcio ir magnio sluoksniai ilgainiui ima kauptis įvairiuose vandenį naudojančiuose buitiniuose prietaisuose, tokiuose kaip vandens šildytuvai, dozatoriai ar dušas. Visa tai neigiamai veikia buitinės technikos prietaisų veikimą, mažina jų našumą ir tarnavimo trukmę. Tuo tarpu minkštas vanduo apsaugo nuo tokių mineralų kaupimosi šiuose prietaisuose ir atitinkamai prailgina jų naudingo tarnavimo laiką.

Lengvesnis skalbimas

Kietas vanduo daro neigiamą poveikį ir mūsų drabužiams. Kaskart drabužius skalbiant kietame vandenyje ant jų lieka dėmės. Jei vanduo kietas, reikia naudoti daugiau muilo ir kitų ploviklių, tačiau per didelis tokių buitinių priemonių kiekis kenkia drabužiams. Tuo tarpu minkštas vanduo padeda kur kas veiksmingiau pašalinti nešvarumus ir negadina skalbiamų drabužių.

Geresnė odos būklė

Prausimasis kietu vandeniu kenkia odai. Tokiu atveju po prausimosi ant odos lieka kalcio ir magnio pėdsakų, kurie gali sukelti odos bėrimus, jos išsausėjimą ir kitus neigiamus pokyčius. Per didelis magnio kiekis dirgina odą, sukelia niežulį. Minkštas vanduo mūsų odai yra tinkamas ir padeda išlaikyti jos drėgmę.

Čia išvardyti privalumai nėra vieninteliai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį kalbant apie vandens minkštinimo filtrus. Jei susiduriate su kieto vandens problema, turėtumėte pagalvoti apie vandens minkštinimo filtro įsigijimą.

One Comment

  • gerdunka222

    mes turime tokį prietaisą įsirengę, nes vanduo labai kalkėtas ir toks kietas, nemalonus… išiaiškinom, kad dalys yra, jei kažkas sugestų, kol kas negenda ir savo funkciją puikiausiai atlieka

Parašykite komentarą