Transportas

Svarbūs automobilio priežiūros patarimai kiekvienam vairuotojui

Šiais laikais nuosavas automobilis nebėra tik prabangos detalė. Visų pirma – tai praktiška, laiką taupanti ir gerokai daugiau patogumo suteikianti priemonė. Daugeliui žmonių nuosava transporto priemonė yra tapusi neatsiejama jų kasdienio gyvenimo dalimi, be kurios jie sunkiai galėtų išsiversti. Nereikia pamiršti ir verslo, kuriam transporto priemonės suteikia galimybę sklandžiau ir veiksmingiau vystyti komercinę veiklą. Todėl kiekvienam transporto priemonės savininkui yra labai svarbu užtikrinti tinkamą automobilio būklę.

Paruošėme kiekvienam vairuotojui svarbių automobilio priežiūros patarimų sąrašą, kuris turėtų praversti siekiant, kad turima transporto priemonė pasižymėtų optimaliu našumu, dideliu saugumu ir ilgaamžiškumu.

Automobilio priežiūros svarba

Priežasčių, kodėl naudinga reguliariai prižiūrėti savo transporto priemonę, yra daug, tačiau iš jų galima išskirti kelias pagrindines:

  • Didesnis saugumas.
  • Našesnis veikimas.
  • Mažesnės išlaidos remontui.
  • Didesnė pardavimo kaina.
  • Mažesnė aplinkos tarša.
  • Malonesnis ir patogesnis vairavimas.
  • Mažesnės kuro sąnaudos.
  • Mažesnė autoįvykių rizika.
  • Ilgesnis tarnavimo laikas.

Bazinė kiekvienam automobiliui būtina priežiūra

Nors visi automobiliai yra skirtingi (skiriasi jo markė ir modelis, gamybos metai, techninė būklė, kategorija ir kt.), galima įvardyti kelis bendrus esminius priežiūros patarimus, kurie yra svarbūs kiekvienai transporto priemonei.

Reguliari automobilio apžiūra

Reguliari automobilio apžiūra yra būtina, jei siekiama užtikrinti tinkamą transporto priemonės veikimą ir sumažinti brangaus remonto išlaidas. Įvertinti savo automobilio techninę būklę nesudėtinga – ypač jei nepamirštama pasinaudoti automobilio gamintojų vadovu ir instrukcijomis.

Atsižvelgdami į gamintojų pateiktus patarimus, lengviau įvertinsite, ar tam tikrus transporto priemonės techninius pakitimus galėsite sutvarkyti patys savo rankomis, ar šį reikalą verčiau patikėti specialistams. Tuo tarpu profesionaliai techninei apžiūrai autoservise rekomenduojama apsilankyti bent kartą per pusmetį (net jei nepastebite jokių techninių gedimų).

Išsiaiškinkite automobilio įspėjamųjų simbolių reikšmę

Šiuolaikinėse moderniose transporto priemonėse yra įrengti išskirtinio lygio sensoriai ir technologiškai pažangios įspėjimo sistemos, kurių pagalba vairuotojas laiku informuojamas apie automobilio technines problemas ir net apie artimiausiu laiku numatytą techninę apžiūrą.

Labai svarbu išsiaiškinti savo automobilio įspėjamųjų simbolių reikšmes. Nors dalis jų yra standartinės, naudojamos visose transporto priemonėse, naujesnio modelio automobiliuose yra kur kas daugiau įvairių įspėjamųjų ženklų. Tokios žinios padeda apsisaugoti nuo rimtesnių techninių gedimų ir laiku pašalinti atsiradusias problemas.

Automobilio padangų būklė ir slėgis

Automobilio kuro sąnaudos gali tiesiogiai priklausyti nuo jo padangų slėgio. Tai turi įtakos važiavimo metu jaučiamam komfortui ir automobilio valdymui. Kiekvieno automobilio padangų slėgis gali būti skirtingas, todėl visuomet verta atsižvelgti į gamintojo vadove nurodytą rekomenduojamą padangų slėgį. Kai kurie naujesni automobiliai turi integruotas padangų slėgio stebėjimo sistemas, kurios laiku informuoja vairuotoją apie slėgio pokyčius.

Būtina reguliariai apžiūrėti ir savo automobilio padangų būklę pagal padangų protektoriaus gylį. Vasarinių padangų protektoriaus gylis Europoje neturėtų būti mažesnis nei 1,6 mm, o žieminių padangų – ne mažesnis kaip 3 mm. Tačiau įprastai naujų vasarinių padangų protektoriaus gylis būna apie 6-8 mm, o žieminių – 8-10 mm. Kuo mažesnis padangos protektoriaus gylis, tuo blogesnis padangos sukibimas su kelio danga ir prastesnis transporto priemonės valdymas. Žinoma, jei pastebite, kad padangos dyla greičiau ir netolygiai, jūsų automobiliui yra būtinas ir ratų suvedimas.

Rinkitės originalias ir kokybiškas autodetales

Jei jums rūpi jūsų transporto priemonės techninė būklė ir siekiate, kad jūsų automobilis tarnautų ilgesnį laiką, remonto metu patariama rinktis pakaitines originalias ir kokybiškas autodetales, kurias rekomenduoja jūsų transporto priemonės gamintojai.

Originalios autodetalės užtikrina optimalų jūsų transporto priemonės veikimą, tinkamą suderinamumą, didesnį ilgaamžiškumą ir patogesnį vairavimą. Be to, tai turi tiesioginės įtakos ir didesniam saugumui eksploatuojant jūsų transporto priemonę. Nors originalios autodetalės yra brangesnės už analogines ar naudotas autodalis, jų našumas yra didesnis ir jos ilgiau tarnauja.

Reguliariai tikrinkite variklio alyvos lygį

Kiekvienos transporto priemonės variklyje yra daugybė eksploatavimo metu judančių detalių, kurios nuolat liečiasi viena su kita. Dėl to detalės labai įkaista, o dėl aukštos temperatūros gali sumažėti variklio veikimo ir tarnavimo laikas. Todėl norint sumažinti karštį ir jo neigiamą poveikį varikliui, būtina pasirūpinti kokybiška variklio alyva, kurios lygis visada turi būti optimalus.

Alyva, kurios reikia kiekvieno automobilio varikliui, skiriasi pagal rūšį ir reikalingą kiekį. Be to, variklio alyvos keitimo reguliarumui įtakos turi ir pati transporto priemonė, naudojama alyva, eksploatavimo dažnumas, laikas ir nuvažiuotų kilometrų skaičius. Tačiau paprastai variklio alyva keičiama kas 10 000 arba 15 000 km.

Naujuose automobiliuose apie variklio alyvos lygio pokyčius vairuotoją informuoja automobilio prietaisų skydelyje užsidegantis atitinkamas įspėjamasis ženklas. Tuo tarpu senesnio modelio transporto priemonėse variklio alyvos lygį reikia tikrinti rankiniu būdu.

Žinoma, čia išvardyti automobilio priežiūros patarimai tikrai nėra vieninteliai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Reikia tikrinti ir variklio aušinimo skysčio lygį, stebėti, kaip kinta kuro sąnaudos, kaip veikia variklis, stabdžiai ir greičių dėžė, laiku pakeisti variklio oro filtrą, stabdžių kaladėles ir kt. Taigi, jei savo automobilį prižiūrėsite reguliariai, kruopščiai ir atsakingai, jis jums atsidėkos našiu veikimu ir ilgaamžiškumu.

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą