Laisvalaikis

Sužadėtuvių žiedai: kokios tendencijos vyrauja šiuo metu?

Nors sužadėtuvės pirmiausia yra vyro užduotis, ne paslaptis, kad moterys stebi sužadėtuvių žiedų tendencijas. Jos keičiasi kas kuris laikas. Tad ruošiantis piršlyboms, verta pasidomėti ne tik apie tai, iš kur kilo ši graži tradicija, bet ir kokie sužadėtuvių žiedai yra populiarūs šiuo metu.

Trumpa sužadėtuvių žiedų istorija

Iki šiol mažai kas žino, iš kur iš viso iki šių dienų atkeliavo tradicija peršantis moteriai ir prašant jos rankos, padovanoti žiedą, kaip pažadą apie vedybas. Vestuviniai žiedai mena dar Egipto istoriją. Romos imperijoje taip pat buvo naudojami vestuvių žiedai, o galbūt ir sužadėtuvių žiedai.  Tačiau šių laikų sužadėtuvių žiedų tradicija, istorija rodo, kad atsirado daug vėliau. XIII amžiuje popiežius įvedė šią tradiciją, Jis nusprendė ir pranešė, kad jaunieji, norėdami pasipiršti savo būsimai žmonai, turi jai padovanoti žiedą. Taip sužadėtuvių žiedas tapo svarbia jaunųjų santykių dalimi, o ši tradicija išliko stipri iki šių dienų.

Nuo to laiko formavosi ir tam tikros sužadėtuvių žiedų tendencijos. Pavyzdžiui, gali būti, kad istorija pasakoja, kodėl iki šių dienų sužadėtuvių žiedas turi būti su brangakmeniu ar bent pusbrangiu akmeniu. Pasirodo, kad formuojantis sužadėtuvių žiedų tradicijoms, kurį laiką sužadėtuvių žiedus puošdavo briliantai ir tai buvo būtina. Kai kuriose tradicijos sužadėtuvių žiedas su bent keliais deimantais simbolizavo dviejų jaunųjų šeimų susijungimą po santuokos. Tuo tarpu vestuviniai žiedai būdavo lygūs, nes turėjo simbolizuoti ramų, ilgą ir darnų vedybinį gyvenimą. Gali būti, kad iš šios tradicijos gimė iki šiol populiarūs klasikiniai vestuviniai žiedai.

Kokios naujausios tendencijos?

Renkantis vestuvinį žiedą, verta pasidomėti ne tik kokio dydžio žiedas bus tinkamas būtinai sužadėtinei, bet ir kokios tendencijos žiedų rinkoje vyrauja šiuo metu. Pavyzdžiui, pastaruosius kelerius metus matomos tendencijos, jog vieno akmens sužadėtuvių žiedai nebe tokie populiarūs. Pastaruoju metu sužadėtuvėms daug dažniau pasirenkami vestuviniai žiedai su keliais deimantais.

Deimantų pasirinkimą taip pat formuoja tam tikros tendencijos. Šiuo metu populiarūs ne tik balti, bet ir spalvoti deimantai. O naujausia tendencija įvardijami dirbtinai užauginti deimantai, kurių jau galima rasti rinkoje. Taigi renkantis sužadėtuvių žiedą, verta pasidomėti, kurie juvelyriniai dirbiniai iš salone siūlomi atitinka šių laikų tendencija ir mados vėjus.

Parašykite komentarą