Verslas

Suvenyrai iš krepšinio šalies

Dizainerė ir muzikantė Rita Balta netiki, kad šiuolaikinis lietuvių paauglys savo draugui iš užsienio dovanotų lininę staltiesę, gintarais nusagstytą medinį ežiuką ar midaus butelį. Ieškant atsakymo į klausimą, koks turėtų būti modernus lietuviškas suvenyras, Ritai po ranka pasitaikė senas krepšinio kamuolys – bingo! Juk niekas nepaneigs, kad krepšinis lietuviui reiškia didelius sentimentus. Išardžiusi ir iš naujo susiuvusi žaidimui nebetinkamą krepšinio kamuolį, Rita sukūrė stilingą penalą, kuris nuo pat pasirodymo rinkoje tapo tarptautiniu dizaino produktu.
Rita šiuo metu gyvena Kelne, Vokietijoje: jos įkurta įmonė „Bal Designs“ naudoja tik senus, žaisti nebetinkamus krepšinio kamuolius ir paverčia juos į originalias rankų darbo delninukes, penalus bei raktų pakabukus.
Ritos dizaino darbai yra pritraukę ir japonų publikos dėmesį: jie ne tik buvo demonstruojami Tokijo dizainerių savaitės metu, bet yra iki šiol pardavinėjami elektroninėse parduotuvėse. Šiandien „Bal Designs“ gaminiais prekiauja ir Vilniaus Turizmo Informacijos Centras. Šie produktai turi paklausą ne tik tarp originalių suvenyrų ieškančių užsieniečių, bet ir tarp lietuvių emigrantų: krepšinio kamuolio tekstūra ir lytėjimas kelia malonius sentimentus apie gimtinę.
Rita tiki, kad kūrybingumas yra labai bendražmogiška savybė – tiesiog kai kurie žmonės geriau negu kiti moka ja pasinaudoti. Kūrybingumas gali tapti išeitimi iš pačių įvairiausių situacijų, taip pat – sprendžiant klimato kaitos klausimus.
Rita Balta yra viena iš dizainerių, visoje Europoje remiančių „Būkime sąmoningesni“ (www.generationawake.eu/lt) kampaniją. Savo darbais ji skleidžia žinią apie būtinybę tvariau naudoti gamtos išteklius.
„Būkime sąmoningesni“ žaliojo dizaino konkursas: http://bit.ly/1iF8aGI
http://baldesigns.bigcartel.com/

Parašykite komentarą