Sportas

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko.

Vakar vykusiose varžybose tarp sostinės „Žalgirio“ ir „KI Klaksvik“ futbolo klubų, rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai tęs pasirodymą UEFA Europos lygos atrankoje. R.Šimašius ir J.Skorheim‘u pasidalijo mintimis apie abiejų miestų iššūkius, politinę situaciją, ekonomiką, didžiausius pastarųjų metų projektus, turizmą ir populiariausias sporto šakas.

„Dėl geresnės futbolo ateities Vilniuje nuveikta daug: mes sėkmingai deramės dėl galutinės sutarties pastatyti Nacionalinį stadioną, esame susitarę su Lietuvos futbolo federacija dėl naujo futbolo komplekso Naujojoje Vilnioje. Taip pat pradėjome programą, pagal kurią kiekvienais metais pastatysime bent po vieną dengtą futbolo aikštę – šiemet statome Pilaitėje, ir kasmet kapitaliai atnaujiname bent 10 futbolo aikščių prie mokyklų. Startuosime su minifutbolo aikštelių programa, kuriomis naudosis darželinukai, o vakarais – visi vaikai. Šiemet planuojame dešimt. Be to, apšviečiame mokyklų stadionus“, – Vilniaus ambicijas tapti Baltijos šalių futbolo sostine svečiui vardijo meras.

Pasak Klaksviko mero J.Skorheim, nors jo mieste gyvena apie 5 tūkst. gyventojų, į svarbias futbolo rungtynes susirenka net apie 1 tūkst. sirgalių. Futbolas jų mieste yra populiariausia sporto šaka. Išsiskirdamas J.Skorheim‘as pakvietė sostinės vadovą R.Šimašių aplankyti į Farerų salas, Klaksviką, kurio apylinkės garsėja gražia gamta, jį supančiais kalnais ir žūklės turizmu.

Pranešimą paskelbė: Sonata Sliekaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą