Įvairenybės

Susitikime su Švedijos ambasadore Lietuvoje – dėmesys žemės ūkio iššūkiams

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas su Švedijos ambasadore Lietuvoje Inger Buxton aptarė abiem šalims aktualius žemės ūkio klausimus: bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) strateginių planų rengimą, Žaliojo kurso įgyvendinimo iššūkius.

Ambasadorė domėjosi kiaulininkystės sektoriaus krizės suvaldymu mūsų šalyje. Dėl konkrečių priemonių taikymo šią savaitę ministras K. Navickas kreipėsi į ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybą.

BŽŪP strateginiai planai Europos Komisijai turi būti pateikti iki 2022 m. sausio 1 d. Pasak ministro K. Navicko, dokumentas rengiamas atsižvelgiant į specifinius poreikius, nacionalinius tikslus ir diskusijas su socialiniais partneriais, mokslininkais ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Kalbėdamas apie Žaliąjį kursą ministras K. Navickas pabrėžė, kad tai – vienas svarbiausių prioritetų ir nemenkas iššūkis. Tam paantrino ir ambasadorė – Švedijai itin svarbūs ir jautrūs „žalieji“ klausimai:  perėjimas prie platesnio atsinaujinančių išteklių naudojimo, miškų politika, jų valdymas ir apsauga. 

Susitikime taip pat aptartas eksportas, ūkių stambėjimas ir kaimo senėjimas, kas aktualu ir Švedijos žemės ūkiui.

Ministras K. Navickas pristatė ambasadorei apie vieną prioritetinių savo darbų – trumpųjų maisto tiekimo grandinių skatinimą.

2023 m. pirmą pusmetį Švedija pirmininkaus ES Tarybai. Bendrą Prancūzijos, Čekijos ir Švedijos pirmininkavimo programą numatyta paskelbti gruodį. Ambasadorė teigė, kad Švedijai itin svarbios sritys, kurios, tikėtina, ir bus akcentuojamos jų pirmininkavimo metu – Žaliasis kursas, sklandus žaliasis perėjimas, bioįvairovės apsauga, taip pat atviros tarptautinės prekybos, vieningos ES rinkos aspektai.

Pranešimą paskelbė: Danguolė Starkuvienė, LR Žemės ūkio ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą