Politika ir teisė

Susitikime su Lenkijos Seimo Pirmininke aptarta gynyba ir transatlantinių ryšių stiprinimas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lenkijos Seimo Pirmininke Elžbieta Witek ir ją lydinčia delegacija. Susitikime aptarti dvišaliai valstybių santykiai, gynybos klausimai ir saugumo situacija regione.

Šalies vadovas pasidžiaugė itin gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, prisiminė apsilankymą Gegužės 3 d. Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjime Varšuvoje, pabrėžė poreikį stiprinti tarpparlamentinį bendradarbiavimą.

Susitikime su Lenkijos Seimo Pirmininke daugiausia dėmesio skirta regioninio saugumo klausimams. Prezidentas akcentavo, kad geopolitinė Lietuvos ir Lenkijos padėtis įpareigoja palaikyti kiek įmanoma glaudesnius santykius saugumo ir gynybos srityje. Pasak šalies vadovo, Lietuva vertina Lenkijos indėlį į transatlantinio ryšio stiprinimą ir mūsų regiono saugumą NATO kontekste. Abi šalys palankiai vertina ką tik pasibaigusio NATO vadovų susitikimo rezultatus: sprendimą tęsti NATO atvirų durų politiką ir palaikyti Aljanso partneres, ypač Ukrainą ir Sakartvelą, įtvirtintą Aljanso poziciją situacijos Baltarusijoje atžvilgiu bei sprendimą NATO viršūnių susitikimą surengti Lietuvoje.

Prezidento ir Lenkijos Seimo Pirmininkės susitikime aptarta padėtis Baltarusijoje. Pasak šalies vadovo, būtina telkti tarptautinę paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei ir režimo represijų aukoms. Prezidentas atkreipė dėmesį į režimo šantažą pasitelkiant nelegalią migraciją į Lietuvą ir pažymėjo, kad būtina įdėmiai vertinti regiono saugumo padėtį ir stiprinti ES išorės sienos apsaugą.

Šalies vadovas pasidžiaugė sutampančiu Lietuvos ir Lenkijos požiūriu į Rusijos keliamą grėsmę ir Europos Vadovų Tarybos posėdyje pasiektu principingu sutarimu nerengti Rusijos ir 27 ES valstybių narių susitikimo, kol Rusija nerodo jokių pažangos ženklų – nėra užtikrinamos žmogaus teisės šalyje, tebesitęsia padėties Ukrainoje eskalacija.

Valstybės vadovo teigimu, Rusijai tęsiant agresyvią politiką Ukrainoje ypač svarbu mobilizuoti tarptautinės bendruomenės politinę paramą Ukrainai. Tokią galimybę suteiks kitą savaitę Vilniuje vyksianti Ukrainos reformų konferencija. Ji taip pat leis įvertinti Ukrainos nueitą reformų kelią šiuo ypač sudėtingu pandemijos laikotarpiu.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą