Transportas

Susisiekimo ministras M. Skuodis su vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, dalyvaus tarptautinėje elektromobilumo konferencijoje Londone

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį išvyksta į Jungtinę Karalystę (JK), kur skaitys pranešimą vienoje didžiausių tarptautinių elektromobilumo konferencijų „London EV Show“. Ministras M. Skuodis vizito metu taip pat susitiks su JK Parlamento Transporto komitetu, JK aviacijos, jūrų ir saugumo ministre, Škotijos transporto ministre.  

Antrus metus iš eilės Londone rengiamoje konferencijoje „London EV Show“ politikos, verslo, pramonės lyderiai ir investuotojai diskutuos apie transporto inovacijas, jų skatinimą, technologines naujoves ir elektromobilumo infrastruktūros plėtros galimybes. Renginio atidaryme Lietuvos susisiekimo ministras skaitys pranešimą tema: „Ar daugiau visada geriau?“ Elektromobilių ateitis“ („Is more always better? The future of electronic vehicles“).

Vizito metu lapkričio 29–30 dienomis numatyti ministro susitikimai su JK Parlamento transporto komiteto nariais, JK aviacijos, jūrų ir saugumo ministre baroniene Charlotte Vere, Škotijos transporto ministre Jenny Gilruth. Susitikimuose ketinama aptarti šalių tiesioginio susisiekimo oru ir transporto dekarbonizacijos klausimus, artėjantį Lietuvos pirmininkavimą Tarptautiniam transporto forumui (ITF) 2023 m., 5G plėtrą ir bendradarbiavimą Lietuvai įgyvendinant smėliadėžės („Sandbox“) programą – ministerija kuria teisinę, reguliacinę ir finansinę aplinka praktiškai pritaikomoms susisiekimo inovacijoms išbandyti. Su JK intensyviai dirbama ir Lietuvoje plėtojant 5G ryšio technologijos ekosistemą.

Viešėdamas Londone, ministras taip pat susitiks su Londono ekonomikos mokyklos (London School of Economics) studentais ir JK studijuojančiais lietuviais.

Birželio pabaigoje susisiekimo ministras M. Skuodis ir tuometis JK transporto, o šiuo metu – Verslo, energetikos ir pramoninės strategijos sekretorius Grant Shapps Londone pasirašė šalių susitarimo memorandumą dėl oro susisiekimo paslaugų plėtros. Šiuo metu JK pirmininkauja ITF, kurį 2023 m. perims Lietuva.

Pranešimą paskelbė: Justina Šveikytė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą