Transportas

Susisiekimo ministras Kazachstane tarsis dėl glaudesnio abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo galimybių

Lietuvai ir Kazachstanui minint diplomatinių santykių 30-metį, susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį su Lietuvos verslo delegacija pradeda savaitės trukmės oficialų darbo vizitą Kazachstane, kur atidarys Lietuvos ir Kazachstano verslo forumą, aptars glaudesnio šalių bendradarbiavimo prekybos ir susisiekimo srityse galimybes.

Kazachstano sostinėje Nur Sultane numatyti Lietuvos susisiekimo ministro susitikimai su Kazachstano vicepremjeru Romanu Skliaru, skaitmeninės plėtros, inovacijų, aviacijos ir kosmoso pramonės ministru Bagdatu Mussinu, taip pat „Kazachstano geležinkelių“ valdybos pirmininku Nurlanu Sauranbajevu ir Europos Sąjungos (ES) ambasadoriumi Kazachstane Kęstučiu Jankausku bei ES delegatūros vadovybe.

Susitikimuose M. Skuodis kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovu Algiu Lataku,  „Lietuvos geležinkelių“ generaliniu direktoriumi Egidijumi Lazausku, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentu Romu Austinsku  ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi kvies Kazachstano įmones stiprinti ekonominius ryšius bei susisiekimo ir krovinių vežimo plėtrą, bendradarbiavimą transporto skaitmenizacijos srityje.  

Tęsdamas vizitą, susisiekimo ministras lankysis Almatoje, kur atidarys Lietuvos ir Kazachstano verslo forumą, susitiks su Kazachstano pramonės ir infrastruktūros plėtros ministru Kairbeku Uskenbajevu ir Almatos miesto gubernatoriumi Erbolatu Dosajevu. Dvišaliame verslo forume Lietuvos ir Kazachstano pramonininkų konfederacijų bei vežėjų asociacijų vadovai pasirašys bendradarbiavimą tarp šalių skatinsiančius memorandumus.

Vizito metu M. Skuodis taip pat aplankys vieną didžiausių regione Chorgoso logistikos centrą, per kurį vyksta prekyba tarp Azijos ir Europos šalių.

Pranešimą paskelbė: Žydrūnė Tursaitė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą