Transportas

Susisiekimo ministras Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Omane tarsis dėl glaudesnio bendradarbiavimo aviacijos, jūrų transporto ir logistikos srityse

Susisiekimo ministras Marius Skuodis kitą savaitę su darbo vizitu lankysis Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) ir Omane, kur kartu su Lietuvos oro uostų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto delegacija tarsis dėl glaudesnio šalių bendradarbiavimo oro, jūrų transporto ir logistikos srityse. Šių šalių kompanijos bus kviečiamos prisidėti prie Klaipėdos jūrų uosto plėtros ir alternatyvios energijos projektų.

Vizito metu rugsėjo 12–13 dienomis Dubajuje ir Abu Dabyje numatyti Lietuvos susisiekimo ministro susitikimai su JAE energetikos ir infrastruktūros ministru Suhail Mohamed Al Mazrouei, oro linijų bendrovių „FlyDubai“ ir „Etihad Airways“ vadovais, tarptautinės logistikos kompanijos „DP World“ generaliniu direktoriumi Sultan Ahmed bin Sulayem, „Abu Dhabi Ports“ direktorių valdybos pirmininku Falah Mohammed Al Ahbabi. 

Rugsėjo 14 d. ministras M. Skuodis viešės Omane, kur jis lankysis šios šalies užsienio reikalų ministro kvietimu. Omano sostinėje Muskate planuojamas M. Skuodžio susitikimas su Omano transporto, komunikacijų ir informacinių technologijų ministru Saeed bin Hamoud bin Saeed Al Mawali.

Susitikimuose M. Skuodis kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovu Algiu Lataku ir laikinuoju Lietuvos oro uostų vadovu Aurimu Stikliūnu kvies JAE ir Omano įmones stiprinti šalių ekonominius ryšius – didinti Lietuvos bei Artimųjų Rytų regiono pasiekiamumą tiesioginiais skrydžiais, krovinių srautus per Klaipėdos uostą ir SGD terminalą, dalyvauti pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros ir vėjo jėgainių parko projektuose.

Pranešimą paskelbė: Justina Šveikytė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą