IT naujienos

Su identifikavimo sistema lietuviai taikosi į Azijos rinkas

Lietuvoje jau sėkmingai veikia nuotolinio klientų identifikavimo sistema, dirbtinio intelekto ir algoritmų pagalba sulyginanti realiu laiku padarytas asmens veido ir dokumento nuotraukas. Netrukus ją ketinama pasiūlyti ir pasauliniams fintech centrams, veikiantiems Honkonge, Japonijoje, Malaizijoje, Singapūre ir kitose šalyse, kur itin vertinama galimybė patogiai ir greitai identifikuoti klientą. Naują įrankį verslui – nuotolinio klientų identifikavimo sistemą „Mark ID“ – kartu su partneriais sukūrė ir įdiegė teisinių paslaugų bendrovė „Legal Balance“ – pirmoji Lietuvoje lawtech bendrovė, turinti didelę patirtį dirbdama finansų sektoriuje.

Poreikis sukurti modernią tapatybės patvirtinimo technologiją atsirado 2017 m. vasarą įsigaliojus naujai Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo redakcijai. Joje yra numatomi nauji reikalavimai kliento tapatybės nustatymui, kai asmuo identifikuojamas fiziškai jam nedalyvaujant. Įstatymo pataisos numatė naują kliento identifikacijos būdą, naudojant elektronines priemones, leidžiančias tiesioginį vaizdo perdavimą.

„Rinkoje tuo metu nebuvo priemonių, kurios leistų įgyvendinti šią naujovę, todėl nusprendėme jas sukurti. Mes, būdami lawtech bendrovė, kuri visada ieško būdų, kaip esantį teisinį reglamentavimą įgyvendinti pasitelkiant inovatyvias technologijas, pamatėme galimybę pristatyti rinkai naują technologinį sprendimą, kuris visiškai įgyvendina įstatymų keliamus reikalavimus, yra tikslus, greitas, saugus ir patogus naudoti, – sako „Legal Balance“ direktorius Marius Šlepetis. – Per tris sistemos veikimo mėnesius Lietuvoje jau skaičiuojame kelis tūkstančius sėkmingai identifikuotų asmenų, šiuo įrankiu domisi kitos Europos Sąjungos šalys, ketiname jį siūlyti ir fintech centrams Pietryčių Azijoje“.

Įdiegus „Mark ID“ į interneto svetainę ar mobiliąją aplikaciją, klientui pakanka realiu laiku nuskenuoti savo asmens tapatybės kortelę arba pasą ir nusifotografuoti išmaniuoju įrenginiu, o sistema atlieka veido atpažinimą ir sulyginimą, suformuoja ataskaitą ir siunčia ją finansų įstaigai, kuri, įvertinusi ataskaitoje pateiktus duomenis, patvirtina arba atmeta asmens identifikaciją.

Sistema pirmiausia skirta finansų įstaigoms, tačiau ja taip pat sėkmingai gali naudotis audito ir buhalterines paslaugas teikiančios įmonės ir asmenys, antstoliai, notarai, azartinius lošimus ir loterijas organizuojančios bendrovės, uždarojo tipo investicinės bendrovės, nekilnojamojo turto brokeriai, prekiautojai brangakmeniais, tauriaisiais metalais, kilnojamosiomis kultūros vertybėmis, antikvariniais daiktais ar kitu turtu, kurio vertė, kaip numato Pinigų plovimo prevencijos įstatymas, yra nuo 10 tūkst. eurų.

„Nors šiame įstatyme subjektų, kuriems galioja jo nuostatos, sąrašas yra baigtinis, mūsų ilgametė praktika rodo, kad naujoji nuotolinio klientų identifikavimo sistema taip pat būtų naudinga ir patogi bendrovėms, kurios teikia prekes ar paslaugas internetu ir nori pažinti savo klientą“, – sako „Legal Balance“ vadovas M. Šlepetis.

Apie įmonę
„Legal Balance“ – teisines konsultacijas fiziniams ir juridiniams asmenims bei skolų išieškojimo paslaugas teikia nuo 2010 m. Įmonė 2016 m. pristatė pirmąją Baltijos šalyse nuotolinę skolų valdymo ir registravimo platformą www.eskolos.lt, kuri 2017 m. Lietuvos verslo konfederacijos konkurse „Metų paslauga“ išrinkta kaip geriausia „Metų teisės paslaugos“ kategorijoje. 2018 m. įmonė sukūrė pirmąją Lietuvoje nuotolinių teisinių paslaugų teikimo technologinę platformą (lawtech) www.teisespartneris.lt. 2017 m. „Legal Balance“ apyvarta pasiekė beveik 1 mln. eurų ir augo beveik dvigubai, lyginant su 2016 metais. Nuo 2018 m. įmonė veikia ir Latvijoje.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą