Kelionės

Su Europos Sąjungos institucijų vadovais aptarta turizmo sektoriaus ateitis

Kokie turizmo politikos sprendimai yra būtini nacionaliniu ir Europos lygiu, siekiant sušvelninti pandemijos poveikį turizmui, sudaryti sąlygas vėl saugiai keliauti Europoje bei padaryti turizmo sektorių atsparesnį įvairiems poveikiams – apie tai surengtoje vaizdo konferencijoje diskutavo už turizmą atsakingi Europos Sąjungos šalių ministrai, tarp jų – ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.  

„Covid-19“ poveikis turizmo sektoriui yra dramatiškas, nes iki pandemijos apie 12 proc. Europos Sąjungos dirbančiųjų asmenų vienaip ar kitaip buvo susiję su turizmu, tad siekiant sušvelninti pandemijos poveikį turizmui, būtina imtis konkrečių veiksmų ir svarbu pabrėžti kelis dalykus.

„Valstybių narių bendradarbiavimas yra nepaprastai svarbus siekiant atgaivinti turizmą, todėl turime laikytis bendro požiūrio į Europos Sąjungos turizmo sektoriaus ateitį. Mums taip pat labai svarbu, kad turizmo srityje dirbančios mažos ir vidutinės įmonės galėtų naudotis įvairiomis finansavimo galimybėmis“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Jos manymu, turime dalytis gerąja patirtimi ir ieškoti bendrų veiksmų. Tokios patirties pavyzdys galėtų būti Baltijos šalių burbulas, kai Lietuva, Latvija, Estija ir Suomija šių šalių gyventojams atvėrė sienas be privalomos saviizoliacijos.

Tai labai padėjo viešbučių, viešojo maitinimo ir kitiems sektoriams. Taip pat vykdomos nacionalinės iniciatyvos HORECA (angl. hotel, restaurant, catering) su maitinimu ir apgyvendinimu susijusiam verslo sektoriui paremti.

Konferencijoje pabrėžta, kad turizmo sektoriaus finansavimas turėtų būti prieinamas visoms valstybėms narėms, nepaisant turizmo dydžio nacionalinėje BVP struktūroje.

Teigiamą poveikį vietiniam turizmo sektoriui Lietuvoje suteikia priemonė „Atostogos medikams“, pagal kurią turizmo paslaugų teikėjams už suteiktas paslaugas jau išmokėta 1 mln. eurų kompensacijų. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis už 200 eurų pasinaudoti iš viso galės 64 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.

Iki šiol paslaugomis jau pasinaudojo daugiau kaip 4 tūkst. medikų, dar 21 tūkst. yra rezervavę paslaugas. Šiuo metu patenkinta per 1,3 tūkst. mokėjimo prašymų.

Taip pat labai svarbu skatinti žmones vėl keliauti. Tam reikia atnaujinti informaciją apie taikomus apribojimus realiuoju laiku. Be to, ES iniciatyvos turėtų duoti vienodai laukiamų rezultatų visoms valstybėms narėms. 

Konferencijos metu prieita prie išvados, kad visos šios pandemijos pamokos ir vertingos idėjos galėtų padėti greičiau atsigauti turizmo sektoriui.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą