Laisvalaikis

Studentai iš užsienio: „Eurovizija – tai šalių vienybė, o ne varžybos“

Eurovizijos manija apėmusi ne tik lietuvius. Kauno technologijos universiteto (KTU) tarptautiniai studentai tikina sekantys įvykius Portugalijoje ir sergantys ne tik už savo gimtąsias šalis, bet ir už Lietuvą.

„Dažniausiai palaikau Lietuvą, nes Lietuva yra geriausia Gruzijos draugė“, – prisipažįsta iš Gruzijos atvykęs Avtandil Arabuli, studijuojantis elektros energetikos inžineriją.

A.Arabuli įsitikinęs, kad nuo 1956 m. vykstančios „Eurovizijos“ karštinė apima visą žemyną.

„Europoje tai turbūt pats svarbiausias muzikinis konkursas“, – sako italas studentas Simone Carboni, į Kauną atvykęs studijuoti technikos kalbos vertimo.

Lietuvos atstovės Ievos Zasimauskaitės daina „When We’re Old“ dar iki pasidedant Eurovizijos konkurso transliacijoms įsiminė turkei Cansu Begum Karadag. Ji KTU studijuoja naujųjų medijų kalbas.

Viešosios politikos studentė iš Kroatijos Klara Vidovič puikiai pamena dukart Eurovizijoje dalyvavusio Lietuvos atlikėjo Donny Montell pavardę, bet pirmiausia išskyrė Loreen dainą „Euphoria“.

Kalbėdami apie kitų šalių šiemetinius pasirodymus, studentai įvardijo skirtingas šalis. C. Begum Karadag patinka Ispanijos daina „Tu cancion“ („Tavo daina“), kurią atlieka Alfredo ir Amaia duetas.

Azerbaidžaniečiui Suatui Muradovui  įsiminė atlikėjai iš Švedijos ir Olandijos.

„Svarbiausia Eurovizijoje ne laimėti. Svarbiausia – išgirsti naujas dainas, pajusti atmosferą“, – sako S. Muradovas. Pasak studento, tai konkursas, kuris europiečius jungia, o ne skatina konkuruoti tarpusavyje.

I. Zasimauskaitės Eurovizijoje atliekamą kūrinį užsienio studentai įvertino kaip šiltą, teigiamas emocijas kuriančią dainą. „Man patinka ši daina, nes ji apie saugumo jausmą“, – sakė kroatė K. Vidovič.

Į KTU dalinėms ar pilnos programos studijoms kasmet atvyksta daugiau kaip 550 studentų. Šiame Kauno universitete įgyti išsilavinimą  dažniausiai renkasi Indijos, Turkijos, Azerbaidžano, Libano, Ukrainos, Lenkijos, Nigerijos, Kazachstano jaunimas. Dalį savo studijų praleisti KTU dažniausiai pasirenka studentai iš Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos, Vokietijos, Kazachstano, Belgijos, Čekijos, Pietų Korėjos.

Atvykę studentai dažniausiai renkasi Mechanikos inžinerijos, Mechatronikos, Industrinių technologijų vadybos, Informatikos, Architektūros, Pramonės inžinerijos ir vadybos, Tarptautinio verslo, Transporto priemonių inžinerijos, Statybinių konstrukcijų ir gaminių inžinerijos studijas.

Video nuoroda: https://www.facebook.com/ktu.lt/videos/10155297708856496/

Embed:

Video galite atsisiųsti čia: https://we.tl/nSNzXuRzXk

 

Pirmasis video, kuriame studentai pasisakė apie Ievos Zasimauskaitės dainą: https://www.facebook.com/ktu.lt/videos/10155290150661496/

Embed:

Video parsisiuntimui: https://we.tl/dQMLVuiIh4

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą