Studijos

Stojančiųjų į magistrantūros studijas Šiaulių universitete nemažėja

Liepos 9 d. pasibaigus pagrindiniam priėmimui į magistrantūros studijas Šiaulių universitete, besirenkančiųjų šias studijas skaičius, lyginant su 2017 m. rezultatais, nemažėja. Į universiteto antrąją studijų pakopą šiuo metu yra priimta jau per 200 būsimųjų magistrantų, užpildytos visos valstybės skirtos ir jos finansuojamos studijų vietos (per 100), dar 100 magistrantų studijas finansuos savo lėšomis.

Didžiausios naujųjų magistrantų grupės, kuriose studijuos virš 30 ir virš 20 studentų, suformuotos į Socialinio darbo, Edukologijos, Viešojo valdymo studijų programas. Po dvi dešimtis studentų studijuos ir tokiose studijų programose kaip Ekonomika, Specialioji pedagogika, Vadyba. Magistrantūros studijas universitete kasmet vis drąsiau renkasi koleginį išsilavinimą turintys aukštųjų mokyklų absolventai. Pagrindinis to motyvas – siekis įgyti išsilavinimą, suteikiantį dar aukštesnio lygio kompetencijas ir kvalifikaciją, plėsti profesinės veiklos  sritis ir suteikti sau galimybę pretenduoti į aukštesnes ar kitos srities pareigas darbe. Tai užtikrina sėkmingą absolventų konkurenciją dinamiškoje ir nuolat besikeičiančioje darbo rinkoje.

Komentuodamas priėmimo į magistrantūrą rezultatus, ŠU studijų prorektorius prof. dr. Remigijus Bubnys pažymi, kad priėmimo rezultatai atitinka universiteto lūkesčius, nemažėja, o kai kuriose studijų programose ir auga. „Nemažėjantį stojančiųjų skaičių į Šiaulių universiteto magistrantūrą aiškiname tvirtu bakalauro diplomą Šiauliuose ar kitame Lietuvos universitete įgijusių absolventų pasitikėjimu mūsų akademinės bendruomenės moksliniu pajėgumu ir studijų patrauklumu“ – teigė R. Bubnys. „Magistrantūros studijos visuose universitetuose yra grįstos moksliniais tyrimais, magistrantų vykdomais kartu su savo studijų programos dėstytojais, kolegiška akademine diskusija ir siekiu gilinti savo turimas profesines žinias. Žinodami Šiaulių universitete šią bendradarbiavimo tarp dėstytojų ir studentų kultūrą esant ypač aukšta, stojantieji drąsiai renkasi magistrantūrą būtent čia.“ Komentuodamas priežastis, kodėl daugiausia populiarumo susilaukė būtent Socialinio darbo ir Edukologijos studijų programos, ŠU studijų prorektorius pažymėjo, kad šiose srityse universitetas turi ypač didelį įdirbį: „Tiek edukologijos, tiek socialinio darbo mokslai Šiaulių universitete yra ypač išvystyti, grindžiami kompetentingo personalo moksline veikla ir praktinės veiklos patirtimi, todėl natūralu, kad stojantiesiems tai suteikia pasitikėjimo. Be to, kur kitur įgyti gilesnių edukologijos mokslo kompetencijų, jeigu ne Šiaulių universitete, kuris mokytojus Lietuvai sėkmingai ruošia jau 70 metų?“

 Lyginant su ankstesnių metų stojančiaisiais, šiemet pastebima aiški tendencija, kad dauguma atvejų magistrantūros studijos pasirenkamos tikslingai, nuosekliai ir atsakingai, siekiant gilinti tam tikros srities profesines kompetencijas ir tapti geriausiais specialistais savo srityje. Besirenkantys kitos srities studijas dažnu atveju ieško naujų saviraiškos galimybių arba dėl sparčiai kintančios darbo specifikos ar technologinių naujovių savo darbovietėse yra skatinami įgyti gebėjimų dirbti su įvairaus turinio informacija, jiems keliamas reikalavimas atlikti naujų kompetencijų reikalaujančias užduotis.

Baigėsi tik pirmasis – pagrindinis – priėmimas į Šiaulių universiteto magistrantūrą. Nuo liepos 20 d. prasideda papildomas priėmimas į antrosios pakopos studijas ir visi, besidomintys galimybe gilinti savo profesines žinias magistrantūroje, galės teikti prašymus iki pat rugpjūčio 22 d. Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad papildomo priėmimo metu yra stojama jau tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Šiemet besidomintys magistrantūros studijomis Šiaulių universitete turi galimybę rinktis studijas gyvybės, inžinerijos, humanitarinių, ugdymo, socialinių mokslų, menų, verslo ir viešosios srityse bei rinktis iš 16 siūlomų studijų programų.

Daugiau informacijos:

Modestas Grigaliūnas

ŠU Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos direktorius

8 600 53192

modestas.grigaliunas@su.lt

Pranešimą paskelbė: Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė, Šiaulių Universitetas

Parašykite komentarą