Buitis, Namai

Stogo šiltinimas – viskas, ką būtina žinoti

Kiekvienas iš mūsų nori, kad namuose nuolat viešpatautų šilumą. Tai įmanoma pasiekti tik pasirūpinus namų šiluminiu efektyvumu. Nauji pastatai dabar privalo atitikti A energinį naudingumą, bet dauguma žmonių savo naujam būstui siekia dar aukštesnių standartų. Kad pasiektume tokį energinį efektyvumą, tinkamas, ypač šlaitinio stogo apšiltinimas yra be galo svarbus. Taigi ką svarbiausia žinoti, kad tinkamai apšiltinti namų stogą?

Energinio efektyvumo standartus atitinkantis namas yra ženkliai jaukesnis ir patrauklesnis. Gerai apšiltintas namas ženkliai sumažina šildymo išlaidas, tačiau nepatyrę namų šeimininkai skiria per mažai dėmesio savo namo būklės palaikymui bei tobulinimui. Pastato tvirta konstrukcija bei gerai apšiltintos sienos, grindys bei stogas turi būti vienas didžiausių prioritetų.

Daug būstų turi šlaitinius stogus. Gerai atlikus šiltinimo darbus paliepę gali tapti dar vienu, šiltu ir patogiu kambariu, leidžiančiu atsigaivinti ir apsisaugoti nuo kaitraus vasaros karščio. Pirmas žingsnis sėkmingo šlaitinio stogo šiltinimo link, tai geras finansinės padėties įvertinimas. Labai svarbu žinoti kokių savybių tikitės iš apšiltinimo bei nepamiršti, kad atliekant šiltinimo darbus su profesionalų pagalbą, viskas jums kainuos kur kas daugiau.

Šiltinant stogą kartais užtenka vieno medžiagų sluoksnio, bet tai tinka ne visada. Labai dažnai atliekant šiltinimo darbus reikia padidinti gegnių aukštį. Mineralinė vata yra pigi, universali išeitis, tačiau praėjus nemažai laiko medžiaga gali prisisiurbti drėgmės ir prarasti savo šilumines savybes. Medžio ir kanapių vata yra puiki, drėgmei atspari, ekologiška medžiaga, puikiai tinkama namo šiltinimo darbams. Modernioji ekovata yra kur kas brangesnė, bet daug pažangesnė medžiaga. Pasirinkus šį šiltinimo būdą suteiksite savo būstui puikią apsaugą nuo drėgmės ir ugnies, tačiau šiam specifiniam šiltinimui reikia naudoti specialią techniką. Akmens vata taip pat nekeičia savo formos ir yra nedegi, bet ją lengvai pažeidžia drėgmė. Stogo šiltinimas vata gali būti labai nemalonus procesas, ypač jauniems namų šeimininkams, bet jei niekaip nesugalvojate kokį būdą išsirinkti, savo darbams galite panaudoti  Rockwool mineralinę akmens vatą. Šiltinti stogą akmens vata ne visada yra geriausias pasirinkimas, bet atsižvelgus į kainos ir kokybės santykį, tai yra vienas protingiausių pasirinkimų, todėl ji yra naudojama labai plačiai. Termovata yra dar vienas naujas, labai efektyvus, tačiau brangus šiltinimo būdas. Tačiau nepaisant degumo ir aukštos kainos, šios medžiagos sandarumui neprilygsta niekas.

Namo apšiltinimas naudojant purškiamas sistemas kainuoja kur kas daugiau, nes šį darbą turėtų atlikti profesionalai naudojant specifines technologijas, tad vien jų darbas gali stipriai kirsti per jūsų piniginę. Šiltinimas naudojant mineralinę akmens vatą yra daug paprastesnis, nes visus darbus galite pasidaryti patys. Medžiagos pasirinkimas labiausiai priklauso nuo finansinių galimybių, tad gerai jas įvertinkite ir tada rinkitės šiltinimo būdą.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą