Įvairenybės

Stiprus ir atsparus žemės ūkis – sudėtinė valstybės saugumo dalis

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, Kauno rajone, vykstančioje 26-ojoje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2022“.

Bendraudamas su ūkininkais ir kitais parodos dalyviais bei svečiais, Prezidentas pabrėžė ypatingą žemės ūkio sektoriaus svarbą užtikrinant valstybės saugumą bei atsparumą grėsmėms. Tai ypač išryškino Rusijos agresija prieš Ukrainą – karas, kuris ne tik nusineša tūkstančius gyvybių, bet ir neigiamai veikia dalies maisto produktų pasiūlą bei skatina tolesnį kainų augimą.

„Kaimynystėje vykstant karui ir ryškėjant naujoms grėsmėms, turime užtikrinti, kad Lietuva ir ateityje galės be sunkumų apsirūpinti maistu“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, esminį vaidmenį užtikrinant apsirūpinimą maistu gali atlikti trumposios maisto grandinės, mažinančios atstumą nuo ūkininkų ir gamintojų iki galutinių vartotojų. Trumpėjančios maisto grandinės taip pat mažina bendrą žemės ūkio poveikį klimato kaitai bei skatina Lietuvos vietos bendruomenių ir atskirų regionų gyvybingumą.

Prezidentas pabrėžė, kad, ieškant Lietuvos žemės ūkiui reikalingų sprendimų, taip pat ir siekiant užtikrinti didesnį sektoriaus tvarumą, būtinas aktyvus ūkininkų bendruomenių įsitraukimas. Svarbų vaidmenį turi atlikti žemės ūkio sektoriaus inovacijos, moderniausių ūkininkavimo praktikų taikymas.

Pasak šalies vadovo, itin svarbu, kad žemės ūkio sektorius ir toliau sparčiai modernėtų, remdamasis tiek verslo ir mokslo bendradarbiavimu, tiek ir rekordine ES parama Lietuvos žemės ūkiui, kuri 2021–2027 m. finansinėje perspektyvoje (MFF) siekia 5 mlrd. eurų ir apima 400 mln. eurų didesnes tiesiogines išmokas. Neišnaudoto potencialo lieka ir pasitelkiant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo (RRF) lėšas, kurias galima būtų tikslingiau nukreipti žemės ūkio stiprinimui, ruošiantis įveikti tiek globalius, tiek ir vietinio pobūdžio iššūkius, susijusius su maisto gamyba.

Šiuometinė paroda „Ką pasėsi… 2022“ žymi 100 metų, praėjusių nuo pirmosios Lietuvoje surengtos žemės ūkio ir pramonės parodos.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą