Verslas

Startuolis „RRR.lt“ pritraukė 1 mln. eurų investiciją augimui

Vilnius, Lietuva, Gruodžio 11, 2020 – Lietuvių startuolis „RRR.lt“, vystantis internetinę naudotų automobilių dalių prekybos platformą, iš rizikos kapitalo fondo „Practica Capital“ ir privačių investuotojų pritraukė 1 mln. eurų investiciją. Finansavimas bus skirtas plėtrai į užsienį ir tvarumo idėjų sklaidai.

Rebusas – kaip supaprastinti procesą?

„Veiklą pradėjome prieš keturis metus, tuomet naudotų autodalių rinka priminė 90-ųjų pradžią. Iškėlėme klausimą – kaip visa tai galėtume modernizuoti ir adaptuoti iki kiekvienam vartotojui suprantamos formos? Panašu, kad spręsti šį rebusą sekasi puikiai,“ – apie įmonės veiklos pradžią pasakojo plėtros vadovas Kęstutis Bruzgis.

Naudotų autodalių pardavėjams „RRR.lt“ pasiūlė nuolat tobulinamą programinės įrangos paketą – šie gali tiek valdyti savo sandėlį, tiek parduoti jau patikrintas ir antriniam naudojimui tinkamas detales. Tuo tarpu pirkėjas viską mato kaip vieną didelę internetinę parduotuvę, nors virtualiai lankosi visoje Lietuvoje esančiuose sandėliuose.

„Mums įspūdį daro „RRR.lt“ komandos gebėjimas pateikti neįtikėtiną vertės pasiūlymą autolaužynams, tuo pačiu sukuriant tvirtą savo paklausos kanalą,” – teigė „Practica Capital“ investicijų direktorius Arvydas Bložė. „Įmonei taip pat yra naudinga ir tai, kad Lietuva – viena iš kertinių rinkų Europoje, siūlanti didelius naudotų automobilių dalių kiekius.”

Žinomumo didinimas Europos šalyse

Šiuo metu net 40 proc. sistemoje padaromų užsakymų iškeliauja į užsienio šalis. Geografija plati – prekės užsakomos kone į visus žemynus, tačiau gauta investicija bus skiriama dar didesnei plėtrai į užsienį.

„Lietuvoje portalo žinomumas stabiliai auga, siekiama, kad panašiais tempais apie galimybę įsigyti naudotas dalis sužinotų vis daugiau Europos gyventojų. Pradėjome intensyvius žinomumo sklaidos darbus Latvijoje, Lenkijoje, planuojama aktyvesnė veikla Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse,“ – planais dalinasi K.Bruzgis ir primena, kad tai tik pradžia. „Lietuvoje naudotas prekes esame linkę pirkti dėl patrauklesnės kainos. Nesvarbu tai rūbai, žaislai ar automobiliai. Užsienio vartotojas supranta ir kitą naudą – tvarų vartojimą.“

Anot pašnekovo, dalims ardomi dviejų tipų automobiliai – po autoįvykių arba nebetinkami eksploatuoti. Tačiau abiejų tipų transporto priemonėse galime rasti daug puikios kokybės detalių, kurias tinkamai panaudojus tarnauja dar ilgus metus. Toks pakartotinas panaudojimas mažina naujų dalių poreikį, o su tuo ir aplinkos užterštumą, kuriam įtaką daro tiek gamybos, tiek utilizavimo procesai.

Apie „Practica Capital

„Practica Capital“ yra Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, kurios pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo tris rizikos kapitalo fondus, kurių bendras dydis viršija 50 mln. EUR, ir iš kurių vėlesnysis „Practica Venture Capital II“ fondas įsteigtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Plėtros fondas I“, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), kurio valdytoja yra „Invega“. Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau nei 55 investicijas, kurių tarpe yra tokios ryškiausios Lietuvos startuolių ekosistemos įmonės kaip „TransferGo“, „Trafi“, „CGtrader“, „Nanoavionika“, „Interactio“, „Ziticity“, „PVcase“ ir kitos.

Pranešimą paskelbė: Lukas Borisovas, Practica Capital UAB

Parašykite komentarą