Studijos

Startuoja naujas projektas: Vilniaus mokyklose bus įrengiami želdynai pasitelkiant visą bendruomenę

Žaliuojančios erdvės ir poreikis atkurti ryšį su gamta užima vis didesnę dalį Vilniaus gyvenime – atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, kad miesto vidury būtų galima džiaugtis gamtos oaze. “Vilniaus vystymo kompanija” pradeda naują projektą – mokykloms padės įrengti žaliąsias zonas, kad vaikai daugiau laiko praleistų lauke ir mokytųsi prižiūrėti augalus.

„Projektu siekiama mokyklose kurti malonią edukacinę aplinką, kurioje vaikai per  ugdymo veiklas būtų mokomi pagarbos gamtai, suprastų, kaip reikia ją saugoti, ja rūpintis,” – sako “Vilniaus vystymo kompanijos” projektų vadovė Irena Čepukoitė.

Per vasarą planuojama suprojektuoti želdynus švietimo įstaigų prieigose, kad rudenį po atostogų grįžę vaikai, padedant pedagogams, integruojant biologijos, technologijų, gamtos disciplinas, patys nagrinėtų želdynų sodinimo projektus, planuotų sodinimo/sėjos darbus ir sodintų augalus. „Vilniaus vystymo kompanijos” tikslas – suburti visą mokyklos bendruomenę, todėl kviečiame prie projekto prisijungti tėvus, mokytojus ir mokyklų administraciją bei įstaigos kaimynus – tiek gyventojus, tiek verslus,” – sako I. Čepukoitė.

Želdynus numatoma apsodinti nelepiais ir nesudėtingai prižiūrimais augalais – vienmečiais ir daugiamečiais. Esant galimybei bus įrengtos ir lysvės, kuriose bus auginamos daržovės, uogos, prieskoniniai augalai.

Šiuo metu pasaulyje itin populiarėja edukacijos forma, kai vaikai yra skatinami patys auginti ir prižiūrėti kultūras. Tokiu būdu žmogus nuo mažų dienų yra artinamas prie gyvosios gamtos, mokomas meilės jai. „Mūsų projektu taip pat siekiama vaikus iš arti supažindinti ir su biologine įvairove – pastatyti inkilus, vabzdžių viešbučius, paukščių voneles, kad vaikai galėtų stebėti“ – sako projekto vadovė.

Pirmieji pilotiniai mokyklų aplinkos puoselėjimo projektai bus vykdomi J. Basanavičiaus progimnazijoje, Šv. Kristoforo progimnazijoje ir Sietuvos progimnazijoje. „Vilniaus vystymo kompanija“ konsultuoja įstaigą ir dėl laikinas lauko klasės įrengimo, kad mokiniai kuo daugiau laiko praleistų lauke.

Pranešimą paskelbė: Karolina Frolovienė, Vilniaus vystymo kompanija, UAB

Parašykite komentarą