Verslas

Startuoja Lietuvos e. parduotuvių dovanų kortelė, skirta palaikyti smulkiuosius verslininkus

Šiuo verslui sudėtingu laikotarpiu „Verslios Lietuvos“ pagalbos verslui iniciatyva „Internete karantino nėra“ drauge su įspūdžio dovanų platinimo bendrove „Gera dovana“ pristato pirmąją Lietuvos e. parduotuvių dovanų kortelę, kuri skirta paskatinti gyventojus ir įmones per šias Kalėdas pirkti dovanas internetu iš smulkaus ir vidutinio verslo e. parduotuvių.

Naujausio „Verslios Lietuvos“ užsakymu atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, net 53 proc. šalies gyventojų kalėdines dovanas šiemet planuoja pirkti internetinėse parduotuvėse. Tačiau nemaža dalis (56 proc.) bandys jų ieškoti ir fizinėse parduotuvėse, dar 13 proc. tikėjosi aplankyti kalėdines muges, 8 proc. dovanas gamins patys ir nieko nepirks. Paklausti, kokias kalėdinės dovanas planuoja pirkti, gyventojai nurodė, kad pirmenybę teiks konkretiems daiktams (71 proc.), 13 proc. dovanos dovanų čekius, 12 proc. – pinigus, likusieji (4 proc.) – dar neapsisprendė.  Tyrimą lapkričio 18-29  dienomis atliko tyrimų bendrovė „Spinter“.

Sprendimas šventinei e. prekybai

„Kai tradicinė šventinė prekyba negali vykti visu pajėgumu ir daugelis smulkiųjų verslininkų praranda šį pagrindinį pardavimo kanalą, nereiktų nusiminti, nes kalėdinės dovanos vis tiek visiems bus nupirktos ir tikrai niekas neliks be jų. Išeitis verslui – internetinė prekyba, o dovanų pirkėjams – patogus dovanų įsigijimas internetu. Suprasdami, kad antrasis karantinas per didžiąsias metų šventes verslui gali būti išties skausmingas, sugalvojome sukurti išskirtinę dovanų kortelę, kuri apjungtų įvairias Lietuvos e. parduotuves tarsi vieno virtualaus prekybos centro dovanų čekis“, –  teigia Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė.

D. Kleponė džiaugiasi šia sėkminga privataus ir viešojo sektoriaus partnerystės pradžia, padėjusia suteikti išskirtines sąlygas e. parduotuvėms naudotis dovanų kortelės priėmimo galimybe, gauti daug papildomų naudų. „Neturime galimybės verslo remti finansiškai ir niekada to nesame darę, mūsų siekis – suteikti verslui galimybes patiems užsidirbti, duoti meškeres, parodyti kryptis ir kelius, sutelkti pagalbą iš įvairių sričių, būti tarpininku ir globėju, o ši iniciatyva tai labai gerai iliustruoja“, – pažymi D. Kleponė.

Iniciatyvos partnerės įmonės „Gera dovana“ generalinis direktorius Ernestas Vasiliauskas sako, kad įmonė visada stengiasi rinkai pristatyti kažką naujo, o prisidedant prie „Verslios Lietuvos“ iniciatyvos pavyko sukurti ne tik pirmąją tokio pobūdžio dovanų kortelę Lietuvoje, bet ir suteikti pagalbą Lietuvos smulkiajam verslui. „Puikiai suprantame, su kokiais sunkumais šiuo metu tenka susidurti verslui. Smulkiesiems ir jauniesiems verslams esame ne tik pardavimo kanalas, tačiau ir stiprus partneris, padedantis didinti jų žinomumą. Taip pat stengiamės puoselėti paslaugų pasiekiamumą. Todėl kviečiame dar neprisijungusius verslus vienytis ir didžiąsias metų šventes sutikti pozityviai“, – teigia E. Vasiliauskas.

Norinčiųjų priimti šias dovanų korteles savo e. parduotuvėse netrūksta: per pirmąsias registracijos dienas užsiregistravo apie 100 Lietuvos verslininkų, su kuriais pasirašomos sutartys, todėl viešai skelbiamų dovanų kortelę priimančių e. parduotuvių sąrašas nuolat pildosi.

Iš viso „Verslios Lietuvos“ Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo e. parduotuvių duomenų bazėje šiuo metu yra per 1200 e. parduotuvių, kurios visos gavo kvietimus prisijungti prie šios papildomos jų pardavimus ir žinomumą didinančios iniciatyvos.

Kitus įkvepia savo pavyzdžiu

Dar prieš pradedant viešai platinti Lietuvos e. parduotuvių dovanų kortelę „Internete karantino nėra“, iniciatyvos partneriams pavyko iš anksto pritraukti kelis didelius pirkėjus, kurie užsisakė šias dovanų korteles dovanoti savo klientams, verslo partneriams, darbuotojams už beveik 25 tūkst. Eur sumą.

„Jau dabar aišku, kad ši suma yra nukreipta į Lietuvos e. parduotuves ir tai išties jau dabar yra reikšmingas pasiekimas. Be to, ši dovanų kortelė padės valdyti e. parduotuvių klientų srautus, užsakymų pristatymus ir padidins pardavimus net po švenčių, kai su šiomis dovanų kortelėmis kaip tik į e. parduotuves sugrįš jas dovanų per Kalėdas gavę fiziniai asmenys“, – dėsto D. Kleponė.

Vienas didžiausių šiuo metu Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo rėmėjų, kuris jau įsigijo Lietuvos e. parduotuvių dovanų korteles „Internete karantino nėra“ – interneto ir sumaniosios televizijos tiekėjas „Cgates“.

„Mūsų komandai nuoširdžiai rūpi mūsų šalies smulkaus verslo gyvybė – šiuo sunkiu metu mes norime demonstruoti besąlygišką solidarumą tiems, kurie kabinasi iš paskutiniųjų, kad išsaugotų savo darbo vietas. Abiejų karantinų laikotarpiu, kuris buvo toks iššūkių kupinas visam Lietuvos verslui, nepamiršome ir raginame visus nepamiršti, kad susitelkę kaip viena didelė komanda, mes visi galime daryti didelius ir teisingus pokyčius. Mes įvedėme lankstų darbo modelį „Hybrid C“, leidžiantį visiems dirbti iš ten, kur saugu ir patogu, stiprinome tvarios kompanijos vertybes, kurių vedini visiškai atsisakėme popieriaus kompanijos viduje, pasirašėme sutartį su žalios energijos tiekėju. Šviesios ir optimistiškos „Cgates“ nuotaikos paskatino galvoti kuo ir kaip galėtume pasidalinti su tais, kuriems šių metų antrasis pusmetis nebuvo toks šviesus. Taip gimė idėja daugiau kaip 300 darbuotojų visoje Lietuvoje su artėjančiomis šventėmis pasveikinti įteikiant jiems dovanų čekius, leidžiančius pirkti smulkių šalies įmonių produktus ir paslaugas. Esame dėkingi „Versliai Lietuvai“ už draugystę ir iniciatyvą, taip pat tikimės, kad savo pavyzdžiu įkvėpsime ir kitas didžiąsias kompanijas“, – sako Dovilė Filmanavičiūtė, „Cgates“ marketingo vadovė.

Apie dovanų kortelę „Internete karantino nėra“:

Nuo šiandien, gruodžio 7 dienos, prasideda dovanų kortelės „Internete karantino nėra“ viešas platinimas, jas „Gera dovana“ platformoje gali įsigyti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys už pasirinktą vertę nuo 10 Eur iki 300 Eur. Dovanų kortelės galiojimo laikas – 6 mėn., su galimybe nemokamai prasitęsti. Planuojama, kad dovanų kortelė bus platinama visus metus, o esant poreikiui – ir ilgiau.

Daugiau informacijos: www.internetekarantinonera.lt

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ „Versli Lietuva“

Parašykite komentarą