Įvairenybės

Sraigtiniai pamatai terasoms – nebrangus, greitas ir švarus sprendimas

Tiek didesnės, tiek mažesnės namų terasos pamatai turi būti pakankamai giliai žemėje, kad terasos pagrindas būtų stabilus ir tarnautų pagal paskirtį. Sraigtiniai pamatai, dar vadinami poliniais pamatais ar tiesiog poliais, yra puikus sprendimas norint lengvai ir greitai įrengti ilgaamžišką terasą, kuri pasižymės stabilumu ir nereikalaus betonavimo ar kitų papildomų išankstinių paruošiamųjų darbų.

Sraigtiniai pamatai yra įgręžiami į žemę žemiau įšalo ribos ir pamato sriegių dėka lyg inkaras stabiliai įsitvirtina žemėje. Toks metodas apsaugo terasos konstrukciją nuo galimos pavasarinio atlydžio žalos.

Sraigtiniai pamatai pagal tvirtinimo prie karkaso būdą skirstomi į du tipus:

  1. Sraigtai su U formos viršūne;
  2. Sraigtai su šešiakampės plokštelės viršūne.

Pirmieji iš dviejų pusių apgaubia medinio karkaso tašą ir yra prisukami varžtais, o antrieji prie tašo tvirtinami sraigtu ir papildomai prisukami varžtais.

Sraigtiniai pamatai labiausiai tinka tokių lengvų konstrukcijų kaip terasos, tvoros ar stoginės statybai, tačiau gali būti naudojami ir sodo namelio ar vasarnamio statymui, nes atitinka visus techninius nedidelio statinio pamatų reikalavimus.

Gana dažnai būtent poliniai pamatai pasirenkami įrenginėjant terasą sklype, kuriame žemė yra nestabili, kur kartais kaupiasi ir stovi vanduo. Sraigtiniai pamatai taip pat puikiai tinka įrenginėjant terasą virš šlaito.

Net ir pasiryžus įrengti pamatus itin komplikuotoje vietoje ar pamatą į žemę įgręžus netinkamai, visuomet yra galimybė be jokių nuostolių jį pergręžti kitoje vietoje. Ši savybė išties sužavės tuos, kurie žino, kas yra prastai pavykę betoniniai pamatai, kurių ištaisyti paprasčiausiai nebeįmanoma.

Bene pagrindinis sraigtinių pamatų privalumas, kurį atskleidė augantis jų populiarumas, yra greitas ir itin paprastas jų įrengimas. Jūsų kieme ar kitoje numatytoje erdvėje pamatus galima įrengti vos per vieną dieną, o geriausia žinia yra ta, jog po tokio darbo kieme neliks jokių statybinių medžiagų likučių, sudarkytos vejos, aplink išsklaidyto juodžemio ar gilių sunkiosios technikos įspaustų vėžių.

Visa įranga, kuri reikalinga pamatų įrengimui, yra pakankamai mobili ir tai yra labai patogu bei efektyvu – ypač lyginant su betoninių pamatų įrengimu, kuomet yra reikalinga sunki betono maišyklė ir sunkiasvorių bei teplių medžiagų gabenimas.

Greta jau minėtų privalumų, egzistuoja ir dar vienas išskirtinis polinių pamatų privalumas – tai pakankamai patraukli pamatų įrengimo kaina. Vieno sraigtinio pamato įrengimas gali kainuoti apytikriai 20-30 eurų (medžiagų kaina atskirai neskaičiuojama), todėl terasos, kuriai numatoma, pavyzdžiui, 15 sraigtinių pamatų vienetų, įrengimas gali kainuoti vos 300-450 eurų.

Visa tai rodo, kad šiuolaikiniai statybų sektoriuje aktyviai pradedami taikyti sprendimai tampa ne tik labai patogiais, tačiau ir patraukliais investicijų atžvilgiu.

Susidomėjote sraigtinių pamatų įrengimu, tačiau nežinote, kur kreiptis? „MDS terasos“ – polinių pamatų įrengimo profesionalai. Galime suteikti konsultaciją, prekiaujame visomis pamatų ir pačių  terasų įrengimui reikalingomis medžiagomis, o tiems, kurie pasitiki savo jėgomis, išnuomosime visą būtiną įrangą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą