Studijos

Spaudos konferencijoje pristatomas siūlymas keisti bendrojo ugdymo vertinimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlo keisti bendrojo ugdymo vertinimą ir orientuoti mokinį ne į abitūros egzaminus, o į asmeninius mokinių pasiekimus paskutinėse klasėse. Už švietimo politiką ir ugdymo sistemos tobulinimą atsakingi LVŽS ekspertai ragina brandos liudijimą susieti su mokinio individualiais polinkiais, daugiamečiais formalaus ir neformalaus ugdymo bei ugdymosi pasiekimais. Tai keičia ne tik požiūrį į mokymąsi, bet ir sudaro galimybes aukštosioms mokykloms bei būsimiems darbdaviams individualiai dirbti su būsimais studentais ir specialistais, o mokiniams – visus metus nuosekliai siekti žinių ir jas gilinti net ir dvyliktoje klasėje, kuri šiuo metu yra skiriama žinių kartojimui ir pasiruošimui egzaminams.

Šis modelis pakeistų pasenusį ir iš inercijos Lietuvoje vis dar veikiantį brandos vertinimą, o Lietuva prisijungtų prie Vakarų pasaulio valstybių švietimo tradicijų, kuriose svarbiausiu brandos vertintimu tampa kelerių mokslo metų moksleivio pasiekimų vidurkis. 

Siūlomą modelį ir motyvus spalio 7 d., 11 val. Seimo spaudos konferencijų salėje pristatys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas bei šešėlinės Vyriausybės premjeras Ramūnas Karbauskis ir šešėlinis švietimo, mokslo ir sporto ministras, Seimo narys, akademikas Eugenijus Jovaiša.

Spaudos konferencija bus transliuojama gyvai: https://www.youtube.com/watch?v=FKWga4sEgoI

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą