Politika ir teisė

Sostinės savivaldybės turtas – elektroniniuose aukcionuose

Vilniaus miesto savivaldybė pirmoji įsipareigojo savivaldybės turtą pardavinėti savo naudą ir patikimumą įrodžiusioje Registrų centro elektroninių varžytinių ir aukcionų sistemoje.
Šioje elektroninėje sistemoje organizuojamos antstolių varžytinės ir bankrutuojančių asmenų turto aukcionai. Nuo šiol elektroninių varžytinių sistemos privalumais galės įsitikinti ir savivaldybės, parduodančios savo turtą. Pirmąjį žingsnį žengė Vilniaus miesto savivaldybė, su Registrų centru pasirašiusi sutartį dėl savivaldybės turto aukcionų organizavimo elektroninių varžytinių portale www.evarzytines.lt .
„Savivaldybių turto aukcionai šioje elektroninėje sistemoje vyksta dviem etapais. Pirmiausia, organizatorius paskelbia apie ketinamą organizuoti aukcioną ir registraciją. Tuomet užsiregistravę ir visus reikiamus dokumentus sistemoje pateikę dalyviai varžosi tarpusavyje ir siūlo savo kainą. Aukcioną laimi ir savivaldybės parduodamą turtą įgyja didžiausią kainą pasiūlęs dalyvis“, – pasakoja teisingumo viceministras, Registrų centro valdybos pirmininkas Julius Pagojus.
Elektroninių varžytinių sistemoje turto pardavimas vyksta atvirai, nevaržant galimybių dalyvauti. Taip užkertamas kelias galimam piktnaudžiavimui, o turtas parduodamas optimaliomis kainomis.
„Registrų centras užfiksavo atvejų, kuomet turtas per elektroninių varžytinių ir aukcionų sistemą parduotas 2,5 kartų brangiau, nei pradžioje siūlyta. Vien pernai šioje elektroninėje sistemoje turto parduota už beveik 44 mln. Eur.“, – sako J. Pagojus.
Projektą „Dalyvavimo vykdymo procese, varžytinių ir aukcionų e. paslaugų sukūrimas“ Registrų centras įgyvendino pagal Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją, Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-14-K „Pažangios elektroninės paslaugos“. Projekto bendra vertė – 3 055 075 Eur (10 548 565 Lt).

Parašykite komentarą