Laisvalaikis

Sostinės centre – kino salė kavos ir filmų gurmanams

Nuo šiol Vilniuje prancūziškos dvasios bus dar daugiau – vakar sostinės kino teatre „Pasaka“ atidaryta pirmoji Lietuvoje kavos kino salė. Organizatoriai pažada, kad ši erdvė džiugins ne tik akį, bet ir gomurį – visus metus kino seansų metu žiūrovai bus vaišinami prancūziška kava.

Dalelė Prancūzijos sostinės širdyje

Į Prancūziją vienam vakarui svečius nukėlė užburiantis Evelinos Sašenko balsas, lydimas akordeono garsų, saldūs pavasarį Paryžiuje primenantys desertai ir elegancija dvelkianti prancūziška kava. Pirmasis „L‘OR Salle de Café“ kino seansas – „Oskarą“ pelniusio režisieriaus Pawelo Pawlikovskio drama „Šaltasis karas“ – taip pat pasirinktas neatsitiktinai. Pernai kino sales pasiekusi juosta – tarp Paryžiaus ir Lenkijos blaškomos meilės istorija, ištirpdysianti net didžiausius širdies ledynus.
Į atidarymo vakarą rinkosi ir žinomi Lietuvos žmonės – unikalią kavos kino salę išbandė Dovilė Filimanavičiūtė, Artur Swan su žmona Ieva, tinklaraštininkė Simona Burbaitė bei daugelis kitų.

Pakvieskite save į pasimatymą

„Tiek kava, tiek vakaras su filmu man asocijuojasi su laiku sau“, – po seanso pasakojo Simona ir ragino išdrįsti kartais į tokį pasimatymą pakviesti ne draugą ar draugę, o… save. „Man tai tarsi terapija, kuri vėliau tampa motyvacija įgyvendinti idėjas.”
Be to, visą „L‘OR Salle de Café“ atidarymo savaitę kino salės repertuare – ir specialūs seansai su kino kritikais ir jų įžvalgomis. Su kritikais žiūrovai galės aptarti ir salės atidarymo juostą „Šaltasis karas“, ir dėl geriausio muzikinio takelio „Oskarui“ nominuotas filmas „Panelės iš Rošforo“. Pastarajam muziką parašė garsusis tris „Oskarus“ ir penkis „Grammy“ apdovanojimus pelnęs kompozitorius Mišelis Legranas.
Prancūzišku humoru šaltą lietuvišką žiemą džiugins apdovanojimą už geriausią scenarijų Kanų festivalyje pelnęs filmas „Per tave vienos bėdos“, o juostoje „Jaunikis ant balto žirgo“ iš ekrano šypsosis žavusis Jean Dujardin. Į Prancūziją bent vienam vakarui nukels ir kiti specialūs filmų „Tranzitas“, „Izabelė ir jos vyrai“ bei „Sėjėjas“ seansai.

Parašykite komentarą