Technologijos

Soduose įrengtų saulės elektrinių pranašumai

Saulės energijos naudojimas tampa vis labiau prieinamas kiekvienam. Vis daugiau žmonių ir įmonių pasirenka šį alternatyvų energijos šaltinį, kuris taupo pinigus, energiją ir aplinką. Akivaizdu, kad saulės energijos ekonominis efektyvumas yra vienas didžiausių privalumų daugumai.
Taip pat, šiais laikais, saulės elektros energijos gamybai, geografinė padėtis nebėra aktuali. Namų ūkiai ar įmonės gali gaminti elektrą ne tik ant savo namų ar biuro stogo, bet ir soduose. O pagamintą elektros energiją naudoti savo reikmėms namuose. Iš vienos saulės jėgainės, elektros energijos užteks keletai asmenų. Įmonės gali gaminti elektrą savo privačiuose žemės sklypuose už miesto ribų ir ją laisvai naudoti.

Tai gali būti aktualu ir daugiabučių namų gyventojams. Pagamintą saulės elektrinėse energiją, pastatytose, savo sodyboje ar nuosavame žemės sklype, galima ir sode ir naudojamame bute. Sakykime, kad gyventojas savo sode turi 10 kilovatų (kW) elektrinę. Jame pagaminta elektra gali būti paskirstoma taip: 3 kW – sodo namui ir 7 kW – butui. Tai reiškia, kad 70% į tinklą tiekiamos elektros energijos bus paskirta butui, o likusi dalis – sodo namui.

Reikėtų pabrėžti, kad nusprendęs gaminti elektrą iš atsinaujinančių šaltinių, elektros vartotojas, nesvarbu, ar tai juridinis, ar fizinis asmuo, pirmiausia gamins elektrą sau. Jis turi būti ne tik turto savininkas, bet ir elektros vartotojas. Jei asmuo statys elektrinę, bet pats jos nenaudos, parduodamas elektrą kitiems, tai bus laikoma komercine veikla ir jai reikės Nacionalinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) leidimo.

Prieš įrengiant, saulės elektrinę, reikėtų kuo tiksliau apskaičiuoti elektros energiją, kuri bus reikalinga savo poreikiams, nes, sukūręs perteklių, ji laikinai bus laikoma ESO elektros tinkle. Gaminantys vartotojai galės „atgauti“ elektrą iš tinklo kada panorėję, tačiau negalės perkelti sukaupto elektros energijos kiekio iš vieno objekto į kitą.

Tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, norintys tapti elektros energijos vartotojais, nuo 2019 m. spalio 1 d. Gali įrengti iki 500 kW galios elektrines, o elektrinės, kurių galia iki 30 kW, gali būti statomos supaprastinta tvarka. Tam nebereikia VERT leidimo plėstis, techninės būklės pažymėjimo ar gamybos leidimo.

Saulės energija yra švarus, saugus ir atsinaujinantis energijos šaltinis. Saulės ūkiai yra gana efektyvus energijos gamybos būdas. Viskas, ko Jums reikia, yra žinoti tikslų adresą ir objekto numerį, kur bus įrengta saulės elektrinė. O viskuo kitu – pasirūpinsime mes.

www.energobalt.lt

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą