Kelionės

Slidinėjimas Europos kalnų kurortuose ir keletas naudingų patarimų

Jus visuomet labai žavėjo slidinėjimas Europos kalnų kurortuose, tačiau iki šiol dar niekuomet nebuvote sau leidę išvykti paslidinėti svetur? Kelionė į Alpes visuomet yra labai ypatinga ir daugybės nuotykių kupina patirtis. Tačiau taip pat tokiose kelionėse reikėtų vadovautis patyrusių keliautojų patarimais, jei norima būti tikriems, kad slidinėjimas taps puikiu pasirinkimu jūsų atostogoms.

Kalnų kurorto tipas: modernus ar tradicinis

Išskirtinai slidinėjimui sukurti kalnų kurortai yra priskiriami moderniųjų kalnų kurortų tipui. Tai yra tobulas pasirinkimas kiekvienam keliautojui, kuris savo atostogas nori paskirti tik slidinėjimui kalnuose. Tokie kurortai yra įkurti vietose, kuriose visuomet yra optimalios sąlygos ir sukurta tinkama infrastruktūra slidinėjimui.

Tuo tarpu tradiciniai slidinėjimo kurortai yra įsikūrę ten, kur nuo seno Alpėse yra įsikūrusios ir nedidelės gyvenvietės. Tokios vietos yra tikrų tikriausias istorinis paveldas ir jos neabejotinai turi labai daug žavesio. Tradiciniuose slidinėjimo kurortuose galima ne tik slidinėti, tačiau taip pat pasigrožėti šimtus metų menančia architektūra, pavaikštinėti senomis gatvelėmis ir pasimėgauti tradicine virtuve. Tai reiškia, kad pasirinkus vieną iš senesnių tradicinių slidinėjimo kurortų, savo kelionės metu jūs galėsite apjungti tiek slidinėjimo malonumus, tiek ir pažintinei kelionei būdingus veiksnius. Žinoma, tokiuose kurortuose nereikėtų tikėtis moderniems kalnų kurortams prilygstančios infrastruktūros.

Pramogos ir ekskursijos

Europos kalnų kurortuose įprastai turistams yra siūloma begalė įvairių pramogų – SPA, prabangią ir vienetinę produkciją siūlančios krautuvėlės, barai ir restoranai bei kitos veiklos, kurios praturtina ir paįvairina kelionę.

Be to, dauguma slidinėjimo kalnų kurortų yra įsikūrę netoli pagrindinių miestų, todėl keliautojai gali dieną ar kelias paskirti susipažinimui su didesniu miestu. Pavyzdžiui, Ženeva yra vos valanda kelio automobiliu nuo Šamoni. Tuo tarpu, jei vykstama slidinėti į Šveicariją, labai dažnai keliautojai nusprendžia bent dieną paskirti kelionei traukiniu per Alpes į Italiją – žinoma, naudojantis istoriniu Šveicarijos geležinkeliu.

Kelionės „priedai“

Jei norite, kad jūsų kelionė būtų paremta ne tik nuolatiniu slidinėjimu ir siekiate, kad savo atostogų metu jūs iš arčiau susipažintumėte su vietinių kultūra bei istorija, iš anksto galite pasidomėti, ką rekomenduoja patyrę keliautojai ir kokius kelionių paketus šiandien gali pasiūlyti kelionių agentūros. Jums tikrai neturėtų būti sudėtinga pasirinkti suasmenintais sprendimais paremtą kelionę į pasirinktą Europos kalnų kurortą, kuriame taip pat dalį laiko galėtumėte skirti susipažinimui su jus supančia aplinka.

Jūsų kelionės biudžetas

Kalbant apie slidinėjimo kurortus, biudžetas visuomet vaidina labai svarbų vaidmenį – ypač, kai svarstoma, kur apsistoti. Galima rinktis tiek tradicinius Alpių namelius, tiek ir svečių kambarius istoriniuose viešbučiuose ar aukščiausio lygio apartamentus. Nereikėtų pamiršti, kad Italija ir Austrija įprastai siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį, todėl gali tapti puikiu pasirinkimu tiems, kurie nori daugiau sutaupyti. O jei vis dėlto didesnė prabanga yra būtent tai, ko jūs ieškote, jums tikrai nekils keblumų užsisakant viešbučius, kurie siūlo pasaulinės klasės patirtį ir yra įvertinti penkiomis žvaigždutėmis.

Slidinėjimo instruktoriai ir gidai

Jei tai bus pirmasis kartas, kai jūs stosite ant slidžių, turite nusiteikti, kad slidinėti nėra labai paprasta. Ir jei jūs nenorite patirti traumų ar nusivilti savo kelione, turėtumėte bent keletą dienų skirti slidinėjimui su profesionaliu instruktoriumi. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie vietinius gidus, kurių paslaugomis pasinaudoti yra verta kiekvienam pirmą kartą pasirinktą kalnų kurortą aplankančiam turistui – tai padeda daugiau sužinoti ne tik apie istoriją bei vietines tradicijas, tačiau taip pat išsiaiškinti, kur galima paskanauti gardžiausio maisto ir kokias pramogas yra būtina išbandyti.

Parašykite komentarą