Kelionės

Skrydžio planas atostogoms: įspūdingiausi Kroatijos miestai, kurortai, salos

Atostogos Kroatijoje daugeliui siejasi su laiku, praleistu reto grožio gamtoje, bei paplūdimiais, kurių krantus skalauja Adrijos jūra. Visgi į šią šalį turistai grįžta ir dėl joje randamų Antiką menančių miestų, idiliškas atostogas siūlančių salų bei Adrijos „perlu“ vadinamo Dubrovniko miesto. Kokias vietas būtina aplankyti atostogaujant šioje turistų traukos tašku vadinamoje šalyje?

Dubrovnikas – pažintinės kelionės kryptis

Tiesiogiai iš Vilniaus oro uosto pasiekiamas Kroatijos miestas Dubrovnikas laikomas vienu gražiausių ne vien šios šalies, bet ir visos Europos miestų. Tai vieta, dvelkianti senove, istorija, be to, gali pasigirti ir įspūdingais gamtos vaizdais. Dubrovniką jau seniai pamėgę istorija besidomintys keliautojai, kurie atostogų metu nori aplankyti šimtmečius ar net tūkstantmečio senumo vietas. Pastaraisiais metais Dubrovniko, kaip populiaraus turistų traukos centro, poziciją sustiprino faktas, kad čia buvo filmuotos visame pasaulyje didžiulio pasisekimo sulaukusio serialo „Sostų karai“ dalys. Pripažinkime, savo akimis pamatyti vietas, kurios buvo stebimos televizorių ekranuose, traukia net ir ne patį didžiausią faną, ką jau kalbant apie ištikimus gerbėjus.

Planuojant kelionę į Kroatiją, šį miestą rekomenduojama ištyrinėti negailint laiko, kadangi jis gali pasiūlyti daugybę dėmesio vertų istorinių vietų. Sponzos rūmai – vieni jų. Pastatyti dar XVI a. jie laikomi vienu seniausių renesansinių gotikinio stiliaus architektūrinių Dubrovniko paminklų. Kitas Viduramžio laikus menantis pastatas yra Pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas, kuris išsiskiria ne vien savo architektūra, bet ir tuo, kad čia vis dar dirba viena iš trijų seniausių vaistinių visame pasaulyje. Ji buvo atidaryta 1317 metais ir veikia iki šių dienų. 

Taip pat nepraleiskite progos pažvelgti į miestą iš viršaus. Tokią galimybę siūlo Dubrovniko keltuvas, žmones keliantis į Sergijaus kalno viršūnę maždaug 412 metrų aukštyje. Pakilus atsiveria kvapą gniaužiantis senamiesčio, jūros ir salų vaizdas. Norėdami kiek ilgiau pasigrožėti vaizdais, galite apsilankyti restorane ar kavinėje ir taip palydėti saulę.

Tiesioginį maršrutą į Dubrovniko miestą Kroatijoje siūlo Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“. Skrydžiai vykdomi iš Vilniaus oro uosto 3-5 kartus per savaitę, priklausomai nuo mėnesio. Bilietų kainos į vieną pusę vasaros sezonu prasideda nuo 98,99 eurų.

Gilesniam Kroatijos pažinimui – kurortai, miestai, parkai

Atvykus į Kroatiją patariama neapsiriboti Dubrovniku ir ištyrinėti ilgąjį pajūrio ruožą, čia įsikūrusius kurortus, parkus bei aplinkinius miestus. Be abejonės, kadangi atostogoms skiriamas laikas dažnai apsiriboja konkrečiu dienų skaičiumi, leidžiamą laiką reikia planuoti apgalvotai. Visgi galime patikinti, jog neapsilankyti Splite ir Zadare būtų tikra nuodėmė.

Antras pagal dydį Kroatijos miestas Splitas yra itin populiarus turistų tarpe. Jo centre stūksantys Diokletiano rūmai yra gyvas istorijos muziejus po atviru dangumi. Jie laikomi romėnų palikimo simboliu, kadangi rūmus įkūrė ilyrų kilmės Romos imperatorius Diokletinas. Šalia rūmų rasite Brace Radica aikštę, jos išskirtinumas – prieplaukos bokštas, kuris yra vienintelis statinys, išlikęs iš čia stovėjusios venecijiečių pilies.

Zadaras – vaizdingoje pakrantėje, Dalmarijos regione įsikūręs miestas.  Nors turistų srautai čia mažesni nei Splite arba Dubrovnike, tačiau gražios architektūros, saulės nutviekstų paplūdimių ir skanaus maisto tikrai netrūksta. Vienas lankomiausių objektų – marmuro laiptuose įtaisyti vamzdeliai, kurie skamba, kai juos skalauja vanduo. Keltai iš vieno gražiausių Kroatijos kurortų plukdina į aplinkines salas, kuriose galima atrasti nuošalių pajūrio ruožų.

Keliaudami į šią pietryčių Europos šalį nepraleiskite progos savo akimis pamatyti į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Plitvicų nacionalinį parką. Jo išskirtinė ypatybė – skirtingame aukštyje išsidėstę itin skaidrūs ežerai, kuriuos jungia įvairaus dydžio ir galingumo kriokliai. Šią teritoriją keliautojai gali apžiūrėti pėsčiomis, nes parke nutiesti pažintiniai takai. Tačiau turėkite omenyje, kad vieniems įveikti užtruksite 2-3 valandas, kitiems gali prireikti net 8. 

Ramesniam poilsiui – Kroatijos salos

Keliautojai, pageidaujantys ramaus poilsio, turėtų atkreipti dėmesį į Hvaro salą pietų Kroatijoje, Adrijos jūroje. Įdomus faktas – skaičiuojama, kad šioje saloje per metus būna 349 saulėtos dienos, tad geri orai atostogų metu yra praktiškai garantuoti. Pagrindinis Hvaro miestas garsėja tuo, kad čia buvo pastatytas vienas pirmųjų teatrų senajame žemyne. Saloje daugybė vaizdingų kalvų, vynuogynų, alyvmedžių giraičių, tad gamtoje laiką leisti mėgstantys turistai čia niekada nenuobodžiautų. Hvare gausu dėmesio vertų pakrantės miestelių – seniausio saloje titulas priklauso Starigrad, Vrboskas žinomas kaip miestelis, kuriame gausu akį traukiančių namų iš akmens.

Didelio turistų dėmesio įprastai sulaukia didžiausia Adrijos jūros sala Krkas, kurią su žemynu jungia tiltas. Ne veltui teigiama, kad ši sala yra puikus pasirinkimas siekiant susipažinti su Kroatijos paveldu: Krko mieste ir dabar galima rasti pastatų iš Renesanso, Romos imperijos laikų. Be to, verta skirti laiką Omisalio miesto, įsikūrusio ant uolos virš jūros, pažinimui, apsilankyti Vozo uoste, iš kurio atsiveria Krkos tilto panorama, Vrbnik mieste rasite derlingus vynuogynus, iš kurių gaminamas rūšinis vynas. Galiausiai, poilsis saloje neįsivaizduojamas be laiko paplūdimyje, kurių Krke – gausybė: Vela, Oprna, Politinas ir kt.

Bračo sala žinoma kaip aukščiausia šios šalies sala – Vidovicos viršūnė Vidova Gora plokščiakalnyje pasiekia beveik 800 m aukštį. Nieko keisto, kad nuo čia atsiveria ne vien salos panorama, gerai matomos ir kaimyninių salų pakrantės. Didžiausia Bračo salos įžymybe laikoma Auksinio rago kyšulys, esantis ties Bolo gyvenviete. Kyšulio ilgis siekia 500 m, o jo išskirtinumu laikoma nuolat besikeičianti forma, kurią suformuoja jūros bangos ir vėjas.

Ką būtina žinoti prieš atostogas Kroatijoje?

Keliautojai, atvykstantys į Kroatiją, turi pateikti neigiamą COVID-19 PGR (angl. PCR) testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį, rezultatą, arba neigiamą antigenų testo rezultatą, atliktą ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo. Taikomos išimtys vakcinuotiems ar persirgusiems žmonėms, kokiomis sąlygomis ir kokių dokumentų reikia norint jomis pasinaudoti skaitykite čia.

Grįžus iš šios pietryčių Europos šalies privaloma 10 d. saviizoliacija, tačiau septintą saviizoliacijos dieną savo lėšomis galima atlikti COVID-19 PGR tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą ją nutraukti.

Persirgusiems koronavirusu ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą viskas dar paprasčiau – jiems testuotis ir izoliuotis nereikia.

Daugiau informacijos apie kelionėms į Kroatiją taikomus reikalavimus, taip pat iš Lietuvos oro uostų vykdomus skrydžius galite sužinoti specialiame polapyje https://www.vno.lt/lt/pries-skrydi/paprasta.

Pranešimą paskelbė: Malvina Baužytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą