Politika ir teisė

Sklandžiai vasaros sezono pradžiai – pasitarimas Zarasų rajono savivaldybėje

Artėjant vasaros sezono pradžiai, aktualus tampa klausimas dėl laikinųjų prekybos, paslaugų, maitinimo paskirties statinių (kioskų, paviljonų, lauko kavinių aptarnavimo statinių) įrengimo.

Tokiems laikiniesiems ir nesudėtingiesiems statiniams valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, statyti būtina gauti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sutikimą.

Šių sutikimų išdavimo sąlygoms aptarti, NŽT Zarasų skyriaus iniciatyva buvo organizuotas pasitarimas su Zarasų rajono savivaldybės vadovais: savivaldybės meru, savivaldybės vicemeru, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju ir  savivaldybės vyriausiuoju architektu.

NŽT Zarasų skyriaus vedėja Vida Kavaliauskienė priminė savivaldybės vadovams, kad sutikimus įrengti ir naudoti laikinuosius prekybos, paslaugų ir (ar) maitinimo paskirties statinius (kioskus, paviljonus, lauko kavinių aptarnavimo statinius) valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, išduoda NŽT teritorinis skyrius pagal valstybinės žemės, kurioje planuojama statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius, buvimo vietą.

Buvo atkreiptas dėmesys, kad prie stacionariosios viešojo maitinimo įstaigos ir lauko kavinės aptarnavimo statinio lauke statomai įrangai (staliukams, kėdėms, skėčiams, pakyloms ir pan.), kuri yra skirta viešojo maitinimo paslaugoms teikti, toks sutikimas nereikalingas.

Asmuo, pageidaujantis gauti sutikimą, NŽT turi pateikti prašymą išduoti sutikimą bei dokumentus, įrodančius, kad jis laimėjo savivaldybės organizuotą konkursą ar aukcioną statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius.  

V. Kavaliauskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad norint gauti sutikimą įrengti laikinuosius prekybos, paslaugų ir (ar) maitinimo paskirties statinius (kioskus, paviljonus, lauko kavinių aptarnavimo statinius), reklaminius įrengimus (reklaminius stendus, skydus, stulpus ir pan.), gyventojų bendriems viešiesiems poreikiams ir interesams tenkinti skirtus nesudėtinguosius poilsio ar sporto paskirties inžinerinius statinius, būtina NŽT pateikti savivaldybės patvirtintą tokių statinių išdėstymo schemos kopiją arba kitą savivaldybės patvirtintą dokumentą, kurio planinėje medžiagoje būtų numatytas šių laikinųjų statinių išdėstymas.

Šiuo metu panašaus pobūdžio dokumentas yra tik 2016 m. Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos teritorijos (gatvių pavadinimai), kuriose numatytas galimas laikinųjų prekybos vietų įrengimas, tačiau šiame dokumente nėra galimų laikinųjų statinių išdėstymo schemų.

Pasak Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo, Zarasų rajono savivaldybės  Teritorijų planavimo skyrius artimiausiu metu parengs ir su NŽT suderins visus būtinus dokumentus (su schemomis), pagal kuriuos savivaldybė organizuos konkursus ar aukcionus statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius, o NŽT galės išduoti sutikimus tokiems statiniams įrengti. Taip bus užtikrintas sklandus NŽT, savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas.

Pranešimą paskelbė: Aušrinė Lisauskienė, Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą