Verslas

Skelbiama VšĮ Lietuvos prabavimo rūmų vadovo atranka

Finansų ministerija paskelbė VšĮ Lietuvos prabavimo rūmų direktoriaus atranką. Kandidatuoti į poziciją galima iki vasario 28 d.

Būsimajam viešosios įstaigos vadovui keliami reikalavimai turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą su magistro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu, mažiausiai 3 metų patirtį vadovaujamo darbo įstaigoje arba įmonėje aukščiausio lygmens vadovų komandoje arba mažiausiai 5 metų patirtį vadovaujamojo darbo patirties įstaigos arba įmonės struktūriniuose padaliniuose per pastaruosius 10 metų.

Iš kandidatų taip pat tikimasi, kad jie išmanys viešųjų įstaigų veiklą ir valdymą, strateginį planavimą, finansų ir žmogiškųjų išteklių valdymą, viešuosius pirkimus, pasižymės analitiniais gebėjimais bei kt.

Daugiau informacijos apie VšĮ Lietuvos prabavimo rūmų vadovo atranką rasite čia.

 VšĮ Lietuvos prabavimo rūmai įsikūrę Druskininkuose. Viešoji įstaiga atlieka tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinę priežiūrą. Ji prabuoja ūkio subjektų ir gyventojų pateiktus tauriuosius metalus, brangakmenius, jų gaminius, juos įspauduoja arba išduoda jų kokybės pažymėjimus. Viešoji įstaiga prižiūri, kad ūkio subjektai laikytųsi su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusią veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, stebi šių subjektų veiklą, susijusią su pinigų plovimo ir (ar) teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimu. Taip pat konsultuoja ir teikia metodinę pagalbą veiklos, susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, klausimais, tvarko ūkio subjektų sąrašą ir atsakomybės ženklų registrą.

 

Papildoma informacija:

  • Pagrindinis prabavimo tikslas yra apsaugoti  vartotojus nuo apgavysčių, užtikrinti sąžiningą konkurenciją tarp gamintojų ir tiekėjų. Visi tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiai, skirti realizuoti Lietuvos Respublikoje, taip pat įvežti į Lietuvos Respubliką, turi atitikti Lietuvos Respublikos Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybės priežiūros įstatymo  nustatytas prabas. 
  • Lietuvos prabavimo rūmai įsteigti 1922 m. Taip pačiais metais buvo priimtas pirmasis nepriklausomoje Lietuvoje Auksinių ir sidabrinių dirbinių žymėjimo įstatymas. Neturėdama šios srities specialistų ir patirties, Lietuva tauriųjų metalų priežiūros sistemą kūrė, atsižvelgdama į Prancūzijoje modelį ir padedama šios valstybės specialistų.
  • Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, Prabavimo rūmai buvo uždaryti, o Lietuvoje pagaminti tauriųjų metalų gaminiai buvo prabuojami ir įspauduojami Rygoje. Netrukus po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. buvo įsteigta valstybės įmonė „Lietpraba“. 1995 m. valstybės įmonės „Lietpraba“ pavadinimas buvo pakeistas į nepriklausomoje Lietuvoje turėtą pavadinimą „Lietuvos prabavimo rūmai“, įsteigti padaliniai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
  • Lietuvos Respublikos finansų ministro 2021 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. 1K-284 „Dėl valstybės įstaigos „Lietuvos prabavimo rūmai“ pertvarkymo į viešąją įstaigą“ įmonė pertvarkyta, pakeičiant jos teisinę formą į viešąją įstaigą.

Pranešimą paskelbė: Daiva Baužienė, LR Finansų ministerija

Parašykite komentarą