Verslas

Skelbiama finansų tarpininkų atranka lengvatinėms paskoloms teikti

Ūkio ministerija skelbia priemonės „Atviras kreditų fondas 2“ finansų tarpininkų atranką, kuri vykdoma viešojo pirkimo būdu. Pagal šią priemonę smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams bus teikiamos lengvatinės paskolos (įskaitant kredito linijas) ar finansinė nuoma (lizingas). Ūkio ministerija pirmuoju etapu tam skirs beveik 38 mln. eurų, esant poreikiui būtų svarstoma galimybė šią sumą didinti.

„Naujoji finansų inžinerijos priemonė sudarys palankias sąlygas įmonėms gauti finansavimą žemomis palūkanų normomis verslo projektams įgyvendinti, ypač pirmuose verslo plėtros etapuose. Siekiame, kad tai padėtų ilguoju periodu sumažinti verslui finansavimo kainą ir skatintų Lietuvos įmones kreiptis finansavimo įgyvendinant verslo plėtros ir investicijų projektus“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pagal skelbiamas sąlygas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) atrinks finansų tarpininkus, atitinkančius nustatytus reikalavimus. Siekiant užtikrinti efektyvų lėšų investavimą, finansų tarpininkai turės turėti ne trumpesnę kaip 5 paskutinių metų smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kreditavimo patirtį, teikiant paskolas ir kredito linijas, bei ne trumpesnę kaip 3 paskutinių metų SVV subjektų kreditavimo patirtį, teikiant finansinę nuomą (lizingą). Siekiant, kad finansavimu lengviau galėtų pasinaudoti įmonės regionuose, bus vertinami ir finansų tarpininkų turimi klientų aptarnavimo padaliniai, esantys ne Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse.

Pagal priemonę „Atviras kreditų fondas 2“ galės būti finansuojama net iki 75 proc. paskolos (įskaitant kredito linijas) ar finansinės nuomos (lizingo) sandorio. Tačiau bet kuriuo atveju valstybės dalis galės sudaryti ne daugiau kaip 450 tūkst. eurų. Likusi ne mažesnė nei 25 proc. dalis bus finansuojama atrinktų finansų tarpininkų lėšomis.

Finansų tarpininkai paraiškas „Invegai“ turi pateikti iki 2016 m. liepos 12 d. 10.00 val. Kvietimas ir detalesnė informacija skelbiama adresu http://ukmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/es-parama-1/2014-2020-m/2014-2020m-galiojantys-kvietimai ir http://invega.lt/lt/naujienu-archyvas/naujienos/kvietimas-teikti-paraiskas-del-atviro-kreditu-fondo-2-finansu-inzinerijos-priemones-valdymo.
Pranešimą paskelbė: Rūta Serapinaitė, LR Ūkio ministerija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą