Verslas

Skaitmeninę platformą ūkininkams vystys SEB Inovacijų centre

Netrukus Lietuvos ūkininkai savo produkciją galės parduoti internetu nors ir tiesiai iš lauko – pradeda veikti skaitmeninė žemės ūkio platforma „Agroclear“. Jos tikslas – internetu suvesti žemės ūkio produkcijos tiekėjus ir supirkėjus bei supaprastinti produkcijos realizavimą. Planuojama, kad SEB Inovacijų centre įsikūrę platformos kūrėjai sparčiau padidins šios platformos galimybes – jau greitai bus galima sumokėti už perkamą produkciją ar užsisakyti logistikos paslaugas.

Pasak vieno iš „Agroclear“ įkūrėjų Amito Vaghasiyos, platforma jau techniškai parengta ir pradedama pristatyti Lietuvos ūkininkams. „Platforma jau gali naudotis grūdų pardavėjai ir pirkėjai – ūkininkai dėti skelbimus, o pirkėjai greitai rasti jiems palankiausius pasiūlymus. Ketiname diegti ir atsiskaitymo funkcijas. Netrukus sudarysime sąlygas pirkti ir parduoti trąšas, pesticidus ir kitas reikiamas žemės ūkio žaliavas, taip pat surasti ir užsisakyti tinkamas logistikos ir transporto paslaugas. Vėliau sieksime pritraukti ir užsienio šalių augintojus bei supirkėjus“, – teigia A. Vaghasiya.

„Du dešimtmečius finansuodami žemės ūkio sektoriaus įmones, turime sukaupę nemažai vertingų įžvalgų, kuriomis galėsime pasidalinti su „Agroclear“ kūrėjais. Lietuvos žemės ūkio sektorius yra labai stiprus – mūsų šalis yra tarp didžiausių kviečių eksportuotojų Europos Sąjungoje, tačiau vis dar atsilieka taikydamas technologines inovacijas. Ši prekybos platforma ūkininkams internete neabejotinai paskatins skaitmenizacijos eros Lietuvos žemės ūkyje pradžią, o tai ūkininkams padės greičiau ir patogiau valdyti savo veiklos procesus“, – sako SEB Inovacijų centro vadovas Andrius Bolšaitis.

„Agroclear“ yra pirmoji Lietuvoje nepriklausoma interneto platforma, skirta žemės ūkio produkcijai parduoti be tarpininkų. Kol kas ji pritaikyta vietinei rinkai, tačiau bus siekiama, kad platformą būtų galima naudoti ir tarptautinėje rinkoje. Prekybos platformos naudotojai galės realiuoju laiku matyti informaciją apie tai, kas ir už kiek pasaulyje perka grūdus, sudaryti sandorius. Platformos kūrėjų teigimu, „Agroclear“ sistema yra paprasta ir aiški. Prieš tvirtinant platformos naudotojų prieigą bus tinkamai tikrinami duomenys, kad naudotojai būtų patikimi. „Agroclear“ padės tvarkyti ir dokumentus – bus rengiamos sutartys, kurias beliks patvirtinti elektroniniu parašu. Taigi pirkėjų ir pardavėjų prekyba vyks tiesiogiai prisijungus prie tinklo.

Kovą Vilniuje pradėjęs veikti SEB banko Inovacijų centras yra bendradarbiavimo ir inovacijų kūrimo erdvė finansinių ir kitų inovatyvių technologijų entuziastams, startuoliams bei sparčiai augti siekiančių mažų ir vidutinių įmonių atstovams. Čia vyksta nemokami mažų ir vidutinių įmonių mokymai, renginiai bankininkystės, finansų technologijų, verslumo temomis. Centre jau dirba skaitmeninės reklamos sistemos kūrėjai „Comoba“, vaikams skirtos finansų planavimo programėlės „Pocklet“ kūrėjai, taip pat „Contrablock“ dokumentų saugojimo paslaugą naudojant elektroninį parašą ir blokų grandinės technologiją kuriantys startuoliai. Pasak A. Bolšaičio, įsikurti Inovacijų centre dar kviečiami startuoliai ir jaunos įmonės, norintys vystyti finansinių technologijų verslo idėjas.

Parašykite komentarą