Studijos

Šiaurės šalyse pirmą kartą pristatytas Ramūno Danisevičiaus fotomenas

Lapkričio 4 d. Stokholme, menininkų rajone Sioderyje įsikūrusioje fotografijos meno galerijoje SO FOTO GALLERI buvo pristatyta žinomo spaudos fotografo ir fotomenininko Ramūno Danisevičiaus kūryba. Parodai „Retrospektyva“ autoriaus kartu su galerijos vadovais kruopščiai atrinkti fotomeno darbus, sukurtus per pastaruosius 20 metų. R. Danisevičius savo kūrybą asmeniškai pristato pirmą kartą ne tik Švedijoje, bet ir apskritai Šiaurės šalių regione.

„Šiaurės šalyse savo kūrybą asmeniškai pristatau pirmą kartą. Stokholmas – tai miestas su giliomis fotografijos tradicijomis, tad be galo džiugu, kad paroda vyksta būtent čia, Švedijos sostinėje. Su parodos kuratore Justina Rosengren (viena iš SO FOTO  GALLERI vadovų) parodai atrinkome jau laiko patikrintus mano  darbus. Atidarymo savaitgalis buvo nuostabus.  Parodoje apsilankė žinomi Švedijos fotografai, sulaukiau kolegų net iš Lietuvos. Pirmas mano darbas buvo nupirktas dar prieš parodos atidarymą. Patyriau kultūrinį šoką aplankęs įspūdingą Švedijos fotografijos meno muziejų FOTOGRAFISKA. Žmonių tiek daug, jog negalėjau patikėti. Ir muziejus dirba iki 23 valandos. Gal kada nors tokį turėsime ir Vilniuje. Net ir Taline jau kurį laiką veikia toks fotografijos meno muziejus“, – įspūdžiais po intensyvaus parodos atidarymo savaitgalio dalijasi fotografas R. Danisevičius.

Galerijos SO FOTO GALLERI įkūrėjai ir vadovai Johanas ir Justina Rosengrenai  vadina save fotografijos mylėtojų šeima. Didelę jų gyvenimo dalį užima fotografijos menas; kartu sudėjus jau daugiau kaip 60 metų jie abu aktyviai dirba fotografijos agentūrose vadovaujamą darbą ir patys fotografuoja. Galerija kasmet surengia 10–12 fotografijos meno parodų.

Galerininkai nepaprastai džiaugiasi galėdami pirmieji Švedijoje pristatyti lietuvių fotografo Ramūno Danisevičiaus kūrybą. Drąsiai galima teigti, jog šia paroda galerija sugebėjo pritraukti fotografijos menu besidominčią gausią švedų auditoriją.  Šios galerijos išskirtinumas yra tai, jog parodų atidarymai vyksta ne vieną, o ištisas tris dienas. Labai svarbi parodos atidarymo dalis yra galimybė gyvai susitikti su pačiu autoriumi. R. Danisevičius parodos atidarymo renginių metu lapkričio 4–6 d. susitiko ir bendravo su smalsiais galerijos lankytojais, kurių netrūko per visas tris parodos atidarymo dienas.

Per parodos atidarymo savaitgalį lapkričio su fotografo R. Danisevičiaus kūryba susipažino gausus Stokholmo fotografijos meno gerbėjų būrys, tarp jų nemažai švedų fotomenininkų, meno bei kultūros organizacijų atstovų ir galerijos veiklos sekėjų. Pirmąją parodos atidarymo dieną  keturias valandas nenutrūkstamai plaukė  lankytojų srautas. Žinoma, turėjo įtakos ir tai, kad Ramūno Danisevičiaus kūrybos pristatymo anonsas pateko į Švedijos pagrindinio dienraščio „Dagens Nyheter” skiltį „Kultūros kalendorius“, kuriame pateikiamas rekomenduojamų mieste vykstančių meno parodų sąrašas.  Tad praėjusį savaitgalį galerija sulaukė didelių lankytojų srautų ir lietuvių autoriui visas tris dienas teko intensyviai bendrauti su jam dar nepažįstama auditorija, naujais jo kūrybos gerbėjais.

„Mūsų galerijai SO FOTO GALLERI be galo malonu ir didelė garbė pristatyti puikų Lietuvos fotografą Ramūną Danisevičių ir jo kūrybą švedų auditorijai. Jo kuriama fotografija yra ikoniška, jo jautrus požiūris į temą ir eksperto akis  suteikia užfiksuotoms akimirkoms daug gyvybės. Humoro dozė, žiupsnelis realizmo, grožio purslai ir daug jausmingumo – taip jo nuotraukos tampa ypatingomis. Be galo džiaugiamės galėdami pirmieji pristatyti Ramūno kūrybą Švedijoje“, –  džiaugiasi fotomeno galerijos SO FOTO GALLERI įkūrėjas ir savininkas Johanas Rosengrenas.

Ramūno Danisevičiaus fotografijos meno parodą Stokholme organizavo galerija SO FOTO GALLERI,  bendradarbiaudama su Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijai ir Danijai Liana Ruokyte-Jonsson. Projektą parėmė Lietuvos kultūros institutas.

R. Danisevičiaus fotografijų paroda „Retrospektyva” Stokholmo galerijoje  SO FOTO GALLERI veiks iki lapkričio 23 dienos.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą