Verslas

Šiaulių oro uostas privalo kurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas!

Šiaulių oro uosto infrastruktūros plėtros projektas vykdomas, siekiant efektyviai naudoti tiek Valstybei, tiek Šiaulių miesto savivaldybei priklausantį turtą bei sudaryti palankias sąlygas investicijų pritraukimui ir kokybiškų darbo vietų sukūrimui Šiaulių regione, taip prisidedant prie regioninės politikos tikslų įgyvendinimo. Šiaulių oro uostas yra strateginis Šiaulių regiono ir Lietuvos Respublikos objektas, kurio potencialas šiuo metu  nėra išnaudojamas. Būtina užtikrinti, kad jis neštų ekonominę naudą, sudarytų sąlygas darbo vietų kūrimui ir mokesčių surinkimui.

Finansų ministerija, išnagrinėjusi Šiaulių miesto mero raštu pateiktą prašymą įvertinti projekto „Šiaulių oro uosto infrastruktūros plėtra ir pritaikymas MRO veikloms investuojant tik į viešąją infrastruktūrą ir pritraukiant privačias investicijas“ svarbą bei pritaikyti tas pačias procedūras, kaip ir skiriant finansavimą projektui „Geležinkelio atšakos į Šiaulių miesto pramoninę zoną įrengimas“, informavo, kad 2020 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pasitarimo protokolu Nr. 45 buvo pritarta Lietuvos ateities ekonomikos DNR plano pakeitimui. Atsižvelgiant į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktą prašymą DNR plane numatyta nauja priemonė „MRO (orlaivių aptarnavimo) veiklos plėtra Šiaulių oro uoste“ (bendras lėšų poreikis 4,72 mln. atsakinga ministerija – Susisiekimo ministerija).

Šiaulių miesto savivaldybė, Vadovaujantis DNR plano aprašu, teikė prapildomus dokumentus, kuriuos dabar vertina VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra.  Šiaulių miesto meras Artūras Visockas išreiškė viltį, kad procedūros vyks sklandžiai ir greitai.

„Tikiuosi, jog CPVA įvertins šio projekto svarbą regionui ir visai šaliai ir nesustabdys darbo, kuris vyksta pilnu pajėgumu“, – komentavo Artūras Visockas. 

Siekiant užtikrinti DNR plano tikslų įgyvendinimą ir nestabdyti rangos darbų vykdymo, dalis prašomo finansavimo yra būtina šiemet. Jau lapkričio pradžioje atliktų darbų  vertė sieks Šiaulių miesto savivaldybės prisiimamus finansinius įsipareigojimus t. y. 4,72 mln. eurų.

Pridedamas Šiaulių miesto mero raštas VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai

Vitalio Lebedžio nuotraukos

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Parašykite komentarą