Sportas

Šiaulių meras susitiko su naujuoju krepšinio klubo vadovu

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su naujai išrinktu krepšinio klubo „Šiauliai“ direktoriumi Donatu Slanina. Pokalbyje, kuriame dalyvavo ir Savivaldybės Sporto skyriaus vadovas Gintaras Jasiūnas, aptarta vyrų komandos perspektyva, miesto bendruomenės lūkesčiai, būtinybė auginti klubo finansavimą telkiant naujus rėmėjus, stiprinti komandos sportinius pajėgumus.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pokalbį su naujuoju klubo direktoriumi pradėjo pasidžiaugdamas rėmėjų patriotiškumu, kurie, nepaisant sunkaus laikotarpio, reprezentacinei miesto vyrų krepšinio komandai lieka ištikimi ir neatsitraukė.

„Pačiam asmeniškai teko kalbėti su didžiaisiais rėmėjais. Esu nuoširdžiai dėkingas visiems 29 šio sezono klubo rėmėjams už tokį nuoseklumą, tikėjimą ir racionalų požiūrį. Įprasta, kad jei komandai nesiseka, rėmėjai traukiasi. Šiuo atveju, jie ne tik neatsitraukė, o, pavyzdžiui, „Norfa“ klubui paskyrė net 200 tūkstančių eurų, už tai didžiulis ačiū Dainiui Dunduliui. Milžinišką padėką perdaviau Šiaulių miesto garbės piliečiui Algirdui Butkui ir Šiaulių bankui, kad jų paramos kaip tik ir sulaukėme šiuo sunkiu metu. Toliau stabiliai klubą remia sanatorija „Gradiali“, UAB „Elitus“, UAB „Sidabrinis voras“. Kviečiu visą verslo bendruomenę atsisukti į miestą reprezentuojantį krepšinio klubą ir susitelkti jo stiprinimui. Norint turėti komandą, kuri pristato ir reprezentuoja miestą, reikia didinti finansavimą, krepšinis nėra pigus sportas. Trūksta labai nedaug, kad galėtumėme pereiti į kitą lygį“, – sakė Artūras Visockas.

Pasak mero, būtina kuo greičiau išlipti iš tos bėdos, kokioje vyrų komanda yra šiuo metu. Buvo padarytos klaidos, kurios nebuvo pripažintos. Todėl dabar Šiaulių miesto savivaldybė, kaip klubo dalininkas, inicijuoja pokyčius, kad iš biudžeto skiriamas finansavimas būtų naudojamas kuo efektyviau.

„Buvęs klubo direktorius pasitraukė, gerbiu jo gebėjimą prisiimti atsakomybę. Dalininkai vienbalsiai paskyrė naują vadovą. Manau, kad apsisprendimas ateiti į direktoriaus pareigas Donatui tikrai nebuvo lengvas. Tačiau tikiu, kad tai atves mūsų vyrų krepšinio komandą į sėkmę ir jam pačiam taps teisingu karjeros žingsniu. Iš Donato tikiuosi drąsos, gebėjimo vienyti, jei reikės – ir griežto požiūrio“, – kalbėjo Šiaulių meras.

„Ačiū už pasitikėjimą. Dabar gilinuosi į darbo metodiką, aiškinuosi, kas klubo veikloje ne taip. Mano prioritetai – aiškus planavimas, konkrečios žmonių atsakomybės, savalaikis grįžtamasis ryšys, sklandi vidinė komunikacija. Kol kas tai tokia karšta kėdė, kad ant jos net neįmanoma atsisėsti“, – užsidegimo ir gero ūpo nestokojo Donatas Slanina.   

Retas reiškinys Lietuvos krepšinyje, tačiau „Šiaulių“ krepšinio klubas jungia dvi krepšinio komandas, vyrų ir moterų. Anot mero, bendras klubo biudžetas nėra mažas, tačiau reikia nepamiršti, kad jis tenka abiem komandoms ir klubo skolų, kurios susidarė iki 2017 metų, dengimui. Turime stiprinti tiek vyrų, tiek moterų ekipas, nenuvertindami nei vienos jų. Moterų komanda šiuo metu kaip tik demonstruoja puikius rezultatus.

„Į šį sezoną vyrų komanda atėjo nepakankamai pasiruošusi, sutrukdė traumos ir lėšų trūkumas, sėkmės jame tikėtis nelabai realu. Tikiu, kad tai teisingai supras ir rėmėjai. Išnaudokime jį kaip pasiruošimą kitam sezonui. Kitame sezone jau reikia kito rezultato, penktos ar aukštesnės vietos. Turi būti kova aikštelėje, galų gale“, – teigė meras A. Visockas.

Šiaulių miesto meras Donatą Slaniną į kitą susitikimą pakvietė po mėnesio – sausio  pabaigoje, kad būtų galima konkrečiau ir aiškiau aptarti tolimesnes krepšinio klubo „Šiauliai“ veiklos perspektyvas.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Parašykite komentarą