Dėl įvairių priežasčių dantų gali netekti tiek jaunesni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Dantų netekimo pasekmės lydi kiekviename žingsnyje: bendraujant, valgant, leidžiant laiką žmonių apsuptyje ar tiesiog žvelgiant į veidrodį. Atkurti dantis ir susigrąžinti įprastą gyvenimo ritmą bei pasitikėjimą savimi – niekada ne vėlu. Apie šiandienines dantų atkūrimo galimybes kalbamės su Riešės šeimos klinikos gydytoju odontologu Vaidotu Viršilu.
Kaip keičiasi žmonių požiūris į dantų implantus?
Gydytojo odontologo Vaidoto Viršilo teigimu, implantais dantis vis dažniau atkuria net ir vyresnio amžiaus žmonės: „Anksčiau dauguma garbaus amžiaus žmonių nešiodavo išimamus dantų protezus, tačiau dabar situacija keičiasi ir vis daugiau žmonių ryžtasi dantų implantavimo procedūrai“, – teigia Vaidotas Viršilas. Odontologo nuomone, žmonėms trūksta žinių apie implantaciją, todėl jie turi nepagrįstų baimių. Konsultacijos metu išsiaiškinus rūpimus klausimus, abejonės paliekamos užnugary ir pasitikėjimas implantacija grįžta. „Nors dantų implantacija atliekama naudojant vietinį nuskausminimą, neretai pacientai jau pirmojo vizito metu prasitaria, kad baiminasi dantų implantavimo procedūros. Tačiau detaliai aptarus gydymo eigą ir atsakant į pacientus neraminančius klausimus pastebiu, kaip po truputį jų baimė atslūgsta. Tačiau tiems, kuriuos vis vien kausto ypač didelė baimė, gali būti taikoma sedacija. Sedacijos metu pacientas nurimsta, nejaučia jokios baimės ir procedūros beveik neatsimena“, – informuoja Riešės klinikos gydytojas odontologas Vaidotas Viršilas.
Gydymo eiga: vieno, kelių ar visų dantų atkūrimas
Gydytojas odontologas Vaidotas Viršilas teigia, kad vienas populiariausių ir efektyviausių dantų atkūrimo būdų – dantų implantacija. Odontologas aptaria, ką daryti netekus vieno danties: „Vieną dantį galima atstatyti implanto ar dantų tiltelio pagalba. Vienmomentės dantų implantacijos metodas suteikia galimybę to paties vizito metu pacientui pašalinti dantį, jo šaknį ir iš karto į jo vietą įsriegti implantą. O atkuriant dantis tilteliu, nereikia chirurginės intervencijos, tačiau taikant šį metodą, yra šlifuojami gretimi dantys. Dėl šios priežasties ir neabejotino implantų pranašumo, šis būdas taikomas vis rečiau“, – pasakoja Riešės šeimos klinikos odontologas, taip pat aptardamas ir kelių dantų atkūrimo galimybes. „Kelis dantis atkurti galima dantų implantų, tiltinio protezo arba išimamo protezo pagalba. Tiltinis protezas ir išimamas protezas šiek tiek pagerina situaciją, tačiau jos neišsprendžia. Kaip jau minėjau, tiltinio protezo didžiausias trūkumas yra šalia esančių sveikų dantų šlifavimas. Išimamieji protezai taipogi turi akivaizdžių trūkumų: nestabiliai laikosi, su jais sudėtinga kalbėti ir kramtyti maistą. Efektyviai atstatyti natūraliai atrodančius ir funkcionalius dantis gali padėti dantų implantacija. Dantų implantais galima puikiai atkurti ir bedančius žandikaulius. Implantų skaičių ir gydymo eigą gydytojas planuoja kiekvienam pacientui individualiai, tačiau šiuo metu vis populiarėja „Visi ant keturių“ metodas. Šiomis dienomis vos ant keturių implantų galima kokybiškai atkurti visus dantis – tiek estetinę išvaizdą, tiek funkciją. Svarbu paminėti, kad tai yra palankus metodas pacientams, kurių žandikaulių kaulas yra pradėjęs nykti, kadangi taikant šią metodiką, kaulo nereikia priauginti. Imlantai yra įsriegiami vieno vizito metu ir ant jų pritvirtinami laikini dantys, kurie po kurio laiko keičiami nuolatiniais“, – gydymo eigą aptaria odontologas.
Riešės šeimos klinikos gydytojo odontologo Vaidoto Viršilo teigimu, dantų implantai suteikia galimybę turėti neišimamus dantis ir džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Specialistas pastebi, kad atkūrus dantis implantais, padidėja žmonių savivertė, jie pamilsta save ir gali drąsiai šypsotis.
Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB
One Comment
gerdunka222
Ne tik implantai yra išeitis trūkstamiems dantims atkurti. Dar viena išeitis yra ir protezavimas, kurio taip pat daug variacijų yra.. Konsultavausi su sbklinika.lt specialistais, kainos ir rezultato atžvilgiu man protezuotis buvo priimtiniau.