Verslas

Šiandien Latvijos degalinių tinklas „Virši“ pradeda pirminį viešą akcijų siūlymą

Šiandien Latvijos degalų ir atsinaujinančios energijos tiekėjas „Virši“ (AB „Virši-A“ ir susijusios įmonės) pradeda pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO), po kurio akcijas planuojama įtraukti į prekybą „Nasdaq Riga First North“ biržoje. Dvi savaites – nuo spalio 25 d. iki lapkričio 5 d. – akcijų gali įsigyti visų trijų Baltijos šalių gyventojai. 

Privatiems ir instituciniams investuotojams pasiūlyta nupirkti 1 509 121 naują bendrovės akciją. Esant didelei paklausai, bendras akcijų skaičius gali būti padidintas dar 226 368 papildomomis akcijomis, todėl bendras siūlomų akcijų skaičius gali siekti iki 1 735 489 akcijų. Vienos akcijos kaina – 4,49 eurai, o minimalus kiekis – viena akcija.

„Virši“ grupės darbuotojams IPO metu numatyta leisti įsigyti 50 000 pirmųjų akcijų. Kiekvienam investuotojui, kuris pasirašys akcijų pirkimą pirmąją siūlymo savaitę, t. y. iki spalio 29 d. 16.00 val., garantuojama iki 100 akcijų. Suinteresuotieji taip pat gali pateikti paraiškas dėl didesnio akcijų skaičiaus – IPO pabaigoje išdalijus akcijas jie turės galimybę gauti proporcingai didesnį bendrą akcijų skaičių. 

Investuotojai, kurie turės 100 arba daugiau akcijų, galės dalyvauti „Virši“ akcininkams skirtoje programoje, kurioje numatyti ypatingi pasiūlymai – specialios degalų ir kitų prekių kainos „Virši“ degalinių tinkle. Pavyzdžiui, 7 centų nuolaida kiekvienam litrui degalų, 30 proc. nuolaida užkandžiams ir kavai, taip pat nuolaidos automobilio priežiūros priemonėms, priekinio stiklo plovimo skysčiui ir plovyklos paslaugoms.

Per IPO „Virši“ planuoja pritraukti 6,9 mln. eurų naujo kapitalo ir didžiąją dalį lėšų skirti alternatyvių degalų tiekimo ir infrastruktūros gerinimui, suslėgtų gamtinių dujų (SGD), biometano ir suskystintų gamtinių dujų (SkGD) prieinamumo skatinimui bei elektromobilių įkrovimo punktų Latvijoje plėtrai. Taip pat planuojama daug dėmesio skirti bendrovės veiklos tvarumo ir efektyvumo didinimui, kuriant pažangius IT sprendimus ir įrengiant saulės baterijas.

„Dėka atkaklaus darbo ir klientų pasitikėjimo „Virši“ finansiniai rezultatai nuo 2016 m. nuolat auga. Mūsų naujų produktų ir paslaugų paklausa didėja, todėl esame pasirengę toliau dar sparčiau augti ir kviečiame visus tapti bendrovės akcininkais ir bendrasavininkais. Esu įsitikinęs, kad kartu kurdami įmonės sėkmės istoriją, pasieksime puikių rezultatų“, – pabrėžia Jānis Vība, „Virši“ valdybos pirmininkas.

IPO eiga:

„Virši“ akcijų pasirašymas visose trijose Baltijos šalyse vyksta vienu metu – nuo spalio 25 d. 10.00 val. ir lapkričio 5 d. 15.30 val. IPO rezultatus planuojama paskelbti iki lapkričio 8-osios. Tikimasi, kad prekyba akcijomis „Nasdaq Riga First North“ biržoje prasidės lapkričio 11 d.

Norėdami pasirašyti akcijas, investuotojai turi kreiptis į savo banką. Pasirašyti akcijas Baltijos šalyse galima per „Nasdaq Riga“ narius. Visą narių sąrašą galima rasti svetainėje: https://nasdaqbaltic.com/statistics/lv/members.

Su Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos patvirtintu „Virši“ IPO prospektu galima susipažinti: https://www.virsi.lv/for-investors.

Taip pat „Virši“ pateikia ataskaitą, kurią, remdamiesi viešai prieinama informacija, parengė nepriklausomi LHV analitikai. Atkreiptinas dėmesys, kad LHV bankas buvo pasamdytas kaip AB „Virši-A“ IPO proceso finansinis patarėjas. Ataskaitą rasite čia: https://www.virsi.lv/nova-assets/storage/L7DdYnqd8nB6F8Tq33wdI7omF4mM6Fneexot69UU.pdf.

Daugiau informacijos apie IPO bendrovė pateiks spalio 26 d. 10.00 val. vyksiančioje virtualioje konferencijoje (anglų kalba), kurioje supažindins su akcijų platinimo eiga ir atsakys į klausimus. Renginyje dalyvaus „Virši“ valdybos pirmininkas Jānis Vība ir „Virši“ valdybos narė, finansų direktorė Vita Čirjevska. 

Norėdami dalyvauti šiame renginyje, prašome iš anksto registruotis čia: https://register.gotowebinar.com/register/8000374676147483404.

„Virši“ IPO proceso finansų konsultantai – LHV bankas ir advokatų kontora „Eversheds Sutherland Bitāns“. 

Šiame pranešime pateikta informacija nėra patarimas investuoti ar pasiūlymas. Tai bendrojo pobūdžio į ateitį orientuota informacija ir „Virši“ (AB „Virši-A“) ketinimas vykdyti pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO). Bet koks sprendimas investuoti priimamas atsižvelgiant į Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos patvirtintą prospektą.

Pranešimą paskelbė: Toma Lipskytė, Toma Lipskytė

Parašykite komentarą