Verslas

Sėkmė Lietuvoje paskatino „Kitron“ įmonių grupę atidaryti gamyklą Lenkijoje

Elektronikos gamybos paslaugas teikianti tarptautinė „Kitron“ įmonių grupė šiemet įgyvendino strateginį plėtros etapą – rugsėjį atidarė elektronikos gamyklą Lenkijoje, Grudziondzo mieste. Plėtros projektas buvo patikėtas „Kitron“ specialistų komandai iš Lietuvos. Tikimasi, kad Lenkijos gamykla sustiprins grupės pozicijas Centrinėje ir Rytų Europoje, padidins bendrus pajėgumus ir padės patenkinti augančią paslaugų paklausą. Į naująją gamyklą investuota 15 mln. eurų.

UAB „Kitron“ generalinis direktorius ir įmonių grupės viceprezidentas Centrinėje ir Rytų Europoje (CEE) Mindaugas Šeštokas teigia, kad ambicingus plėtros planus paskatino sėkmės istorija Lietuvoje, kur per penkerius metus įmonės pajamos patrigubėjo ir pasiekė 105 mln. eurų. „Lietuvoje veikiančios didžiausios „Kitron“ grupės gamyklos ir naujos įmonės Lenkijoje sinergija užtikrins nuoseklų ir tvarų augimo tempą. Esame užsibrėžę Centrinės ir Rytų Europos regione 2025 metais pasiekti 200 mln. eurų pajamas“, – sako M. Šeštokas.

Grupės viceprezidentas CEE regionui konstatuoja, kad gamykla Lenkijoje yra plyno lauko investicija. Anot M. Šeštoko, projektui buvo svarstoma ne viena vieta, kol galiausiai nuspręsta maždaug 8 tūkst. kvadratinių metrų ploto „Kitron“ gamyklą statyti Grudziondze – tarp Gdansko ir Torunės miestų esančioje laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Planuojama, kad šių metų pabaigoje Lenkijos gamykloje dirbs apie 150 darbuotojų.

„Statybos prasidėjo sausį, o rugsėjį objektas jau buvo baigtas ir įrengtas, pradėjome įgyvendinti klientų užsakymus ir paleidome gamybą. Lenkijoje pavyko suburti didelę kvalifikuotų darbuotojų komandą, dirbančią pagal tarptautinius „Kitron“ standartus ir sugebančią užtikrinti aukščiausios kokybės paslaugas“, – pažymi M. Šeštokas. Jis sako, kad naujoji gamykla leis priartėti prie potencialių klientų, nes Lenkijos pramonė yra didelė ir aktyvi, todėl šioje rinkoje nuolat atsiveria naujų galimybių. Strateginį „Kitron“ žingsnį palankiai vertina ir esami klientai Europoje, nes gamybos pajėgumų diversifikacija įmonių grupei suteikia daugiau lankstumo ir sumažina rizikas.

M. Šeštokas pažymi, kad itin svarbų vaidmenį rengiant ir įgyvendinant projektą Lenkijoje atliko „Kitron“ specialistų komanda iš Lietuvos. „Kaimyninėje šalyje teko itin sparčiai išspręsti aibę įvairių uždavinių – nuo personalo atrankos iki techninių instrukcijų perdavimo vietiniams specialistams. Rasti bendrą kalbą nebuvo sunku, nes lietuvių ir lenkų darbo kultūra yra panaši, o verslo klimatas Lenkijoje – geras“, – dėsto „Kitron“ įmonių grupės viceprezidentas CEE regionui. M. Šeštokas įsitikinęs, jog komandai iš Lietuvos sudėtingas projektas Lenkijoje suteikė labai vertingos patirties, kurią bus galima pritaikyti planuojant kitus plėtros projektus visos grupės mastu.

Gamykloje Lenkijoje yra taikomos Lietuvoje pasiteisinusios veiklos praktikos ir procesų standartai. „Įmonės veikla Lietuvoje yra sėkmės istorija ir vadovėlis, pagal kurį galima kurti naujus projektus tarptautinėje erdvėje. Tai rodo, kad „Kitron“ Lietuvoje sutelkia ir padeda augti aukščiausio lygio specialistams, kurie pelno klientų pasitikėjimą įvairiose šalyse. Todėl ilgalaikės mūsų investicijos į šiuolaikinius verslo valdymo sistemų, automatizacijos, robotizacijos sprendimus ir nuoseklią darbuotojų ugdymo, tobulėjimo sistemą tampa pavyzdžiu, kaip kryptingai siekti užsibrėžtų tikslų“, – teigia M. Šeštokas. Norvegiško kapitalo Lietuvos įmonė šiuo metu bendradarbiauja su daugiau kaip 50 klientų, teikdama jiems naujų elektronikos gaminių kūrimo, prototipų gamybos ir industrializavimo paslaugas. UAB „Kitron“ Lietuvoje metinė apyvarta sudaro 37–38 proc. visos grupės apyvartos.

„Kitron“ yra Skandinavijoje pirmaujanti elektronikos gamybos paslaugų įmonių grupė, sudaryta iš įmonių Norvegijoje, Švedijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Kinijoje ir JAV. „Kitron“ įmonė Lietuvoje buvo įkurta 2001 metais. Kaune ir Kauno rajone veikiančioje įmonėje šiuo metu dirba apie 880 darbuotojų, kurie įgyvendina tarptautinių klientų užsakymus. „Kitron“ klientai yra industrijos, pramonė, gynybos ir aviacijos pramonės, energetikos įmonės, medicininės įrangos gamintojai, jūrų ir naftos paieškos bendrovės.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Navickaitė, UAB „Fabula ir partneriai“

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą