Įvairenybės

Šeimos kortelės partneriams – nacionaliniai apdovanojimai

 Artėjant Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos dienai, kuri minima lapkričio 20 d., Kaune vykusiame  Šeimos kortelės partnerių renginyje apdovanoti labiausiai šiemet prisidėję prie šios kilnios misijos partneriai. Jau trejus metus gausios ar negalią turinčius vaikus auginančios šeimos Lietuvoje gali pasinaudoti Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis ir privilegijomis. Nuo šių metų pradžios vyksta bendradarbiavimas ir su užsienio partneriais iš Latvijos bei Estijos, prie programos prisijungia ir Lenkija.

1989 metais lapkričio 20 d. priimta Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija yra pagrindinis dokumentas, kuriuo remiantis užtikrinamos vaiko teisės ir siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę.

„Dėkoju visiems Šeimos kortelės partneriams už geranoriškumą ir bendrystę remiant Lietuvos šeimas. Šeimos kortelė yra veiksmingas įrankis, prisidedantis prie gausių ar vaikus su negalia auginančių šeimų gerovės kūrimo. Kviečiu prie šios, jau trejus metus veikiančios iniciatyvos, prisijungti ir kitas organizacijas, verslo atstovus bei savivaldybes“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Teisę į Šeimos kortelę turi daugiau kaip 40 tūkst. šeimų, kortele naudojasi daugiau kaip 29 tūkst. Lietuvos šeimų. Šiuo metu Šeimos kortelės programoje dalyvauja apie 280 partnerių. Prekes ar paslaugas su šios kortelės privilegijomis galima įsigyti maždaug 2 tūkstančiuose vietų, plečiasi internetu veikiančių įmonių iniciatyvos. Interaktyviu kortelės teikiamų privilegijų žemėlapiu domėtasi per milijoną kartų.

Šeimos kortelės apdovanojimų laimėtojai

Nacionaliniu mastu ar tik konkrečiame regione veikiančios įmonės apdovanotos 4 kategorijose: „LEDLAUŽIS 2022“, „MAŽI IR GALINGI 2022“, „METŲ PRAMOGOS 2022“ ir „METŲ VIRTUALIEJI 2022“. Nominantus ir laimėtojus išrinko komisija, sudaryta iš šeimos gerovės srityje dirbančių ekspertų ir NVO atstovų.

Kategorijos „LEDLAUŽIS 2022“ nominacija skirta pagerbti partnerį, kurio prisijungimas prie Šeimos kortelės programos turėjo svarią įtaką motyvuojant prisijungti kitus. Šios nominacijos laimėtoju tapo UAB „LTG Link“ už smagias ir patogias keliones traukiniu šeimoms, nuolaidas ir privilegijas.

„Mes jau nuo 2020 metų bendradarbiaujame su Šeimos kortelės iniciatyva, kai savo keleiviams su šia kortele pasiūlome 20 proc. nuolaidą. Per beveik trejus metus daugiau nei 26 tūkstančiai šeimų pasinaudojo šia nuolaidos kortele ir važiavo traukiniu saugiai, tvariai ir laimingai. Tikime bendradarbiavimu, kuris yra labai naudingas gausioms ir vaikus su negalia auginančioms šeimoms“, – sako UAB „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

Kategorijos „MAŽI IR GALINGI 2022“ nominacija pagerbti smulkaus verslo atstovai arba veiklą vykdantys regiono mastu. Šios nominacijos nugalėtoju tapo Marijampolės sporto centras, baseinas  ir Marijampolės savivaldybė  už rūpestį šeimų sveikata ir gerove, už šypsenas vaikų ir tėvų veiduose. Tai pirma savivaldos Tarybos sprendimu patvirtinta iniciatyva Lietuvoje, pirmas bendradarbiavimo tarp Šeimos kortelės ir savivaldos pavyzdys.

„Daugiavaikės šeimos Marijampolėje yra prioritetas ir Šeimos kortelė yra puikus būdas tai parodyti. Mes pakvietėme savo institucijas, įstaigas, organizacijas, kurios teikia įvairias paslaugas, jungtis į šeimos kortelės programą ir teikti konkrečias nuolaidas gausioms šeimoms bei šeimoms, auginančioms vaikus su negalia“, – sako Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Kategorijos „METŲ PRAMOGOS 2022“ nominacija skirta pagerbti partnerį, kurio dėka žymiai išsiplėtė šeimų galimybės pramogauti ir mokytis pramogaujant. Šios nominacijos nugalėtoju tapo Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai už išskirtinį dėmesį šeimoms, naujai ir šiuolaikiškai atskleidžiamą Lietuvos istoriją.

„Valdovų rūmų muziejus prie Šeimos kortelės programos, kaip socialiai jautrus muziejus, prisijungė 2020 metais, savo veiklą tęsiame jau trečius metus ir, iš tikrųjų,  labai džiaugiamės. Lankytojų su Šeimos kortele skaičius per tuos trejus metus išaugo net šešis kartus“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Valdovų rūmų muziejus – pirmasis partneris, priimantis latvių ir estų šeimas su šių šalių šeimos kortelėmis.

Kategorijos „METŲ VIRTUALIEJI 2022“ nominacija skirta pagerbti partnerį, kurio dėka šeimoms plačiausiai atsiveria skaitmeninės galimybės, o privilegijos atkeliauja į namus, nepaisant to, kur gyvena. Šios nominacijos nugalėtoju tapo VšĮ „Terra Publica“ leidybos namų virtualus knygynas už atvertas galimybes šeimoms plėsti akiratį, pramogauti ir virtualiai pažinti pasaulį.

„Leidybos namai „Terra Publica“ kuria kokybišką ir įdomų laisvalaikį, žaidžiant stalo žaidimus su draugais, šeima bei laiką, skirtą sau, skaitant knygas. Tai namai, kuriuose gyvena knygos vaikams ir paaugliams, negrožinės literatūros leidiniai ir stalo žaidimai. Didžiausia nauda – kad galime prisidėti prie didelių socialinių iniciatyvų, kokybiško laisvalaikio kūrimo ir skaitymo skatinimo“, – sako leidyklos „Terra Publica“ rinkodaros vadovė Rusnė Jankūnaitė.

Apdovanojimų šventę organizavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM kartu su socialiniais partneriais.

Kaip tapti Šeimos kortelės partneriu?

Viešieji ir privatūs juridiniai asmenys kviečiami prisijungti prie Šeimos kortelės programos.

Jie nuolaidas gali teikti trimis lygiais:

* Kortelės svečio – kai privilegijos su Šeimos kortele yra vienkartinės,

* Kortelės draugo – kai norima privilegijas teikti nuo trijų iki šešių mėnesių

* Kortelės partnerio – kai derinamos visos su privilegijų teikimu susijusios aplinkybės bei pasirašoma partnerystės sutartis.

Daugiau apie tai, kaip tapti partneriu bei Partnerystės teikiamas naudas galite rasti: https://bit.ly/3j0wVEp

Kas gali gauti Šeimos kortelę?

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų iki 18 metų amžiaus.

Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų. Kortelę gauti gali ir šeima, kurioje auga vaikai iš ankstesnių santykių, kai šeimoje iš viso yra 3 ar daugiau vaikų, nepriklausomai nuo to, kurioje šeimoje vaikai gimė.

Svarbu, kad teisę gauti Šeimos kortelę turi tik tas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu ar tėvų sutarimu gyvena vaikas, ir bendrai, jo šeimoje auga ne mažiau nei 3 vaikai.

Neįgalųjį slauganti, prižiūrinti šeima –  šeima, kurioje kartu su tėvais gyvena vaikas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis arba darbingo amžiaus nesusituokęs asmuo, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Kaip gauti Šeimos kortelę?

Prašymą gauti Šeimos kortelę galima pildyti interneto svetainėje www.spis.lt, rašyti raštu (prašymo formą galima rasti interneto svetainėje) ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui paštu, adresu Vivulskio g. 13, 03162 Vilnius, arba pateikti tiesiogiai atvykus nurodytu adresu į departamentą.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos skyrius -, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Parašykite komentarą