Sveikata

Šeimos klinikų tinklo „MediCA klinika“ savanoriai prisideda prie kovos su plintančiu koronavirusu

Lietuvos medikams nepailstamai kovojant su plintančiu koronavirusu, 27 šeimos klinikas visoje Lietuvoje jungiančio tinklo „MediCA klinika“ savanoriai karščiavimo klinikose bei mobiliuosiuose COVID-19 patikros punktuose savo iniciatyva prisideda prie ekstremalios situacijos šalyje suvaldymo. Įmonės vadovai įsitikinę, kad šis iššūkių kupinas laikas – tai dar viena proga geriems darbams.

Šeimos klinika – pagalbos įrankis

„Šis sudėtingas laikotarpis mus priverčia susimąstyti, kad stiprūs galime būti tik visi drauge. Mes, kaip šeimos klinikų tinklas, privalome atlikti savo pareigą ir prisidėti prie kovos su koronaviruso plitimu tam skirdami turimus resursus. Džiaugiamės savo komandoje turėdami nuostabių darbuotojų, kurie patys demonstruoja iniciatyvą ir siekia aktyviai dalyvauti kovoje su COVID-19 savanoriaudami tiek karščiavimo klinikose, tiek mobiliuose patikros punktuose“, – sako „MediCA klinika“ personalo vadovė Laura Šerpytytė.

„MediCA klinika“ personalo vadovė įsitikinusi, jog dabar svarbiausia – sutelkti bendras jėgas ir nukreipti jas bendruomenės sveikatai apsaugoti: „Verslas yra ta bendruomenės dalis, kurio indėlis yra labai svarbus ir reikšmingas šių dienų situacijoje. Visi mes puikiai suprantame, kad kiekvienas veiksmas, kiekviena suteikta galimybė ar resursas gali būti ta grandis, kuri užkirs kelią tolesniam ligos plitimui ir leis tinkamai pasirūpinti sergančiaisiais.“ 

Ekstremali situacija suvienijo

Panevėžio mobilaus patikros punkto savanore tapusi „MediCA klinika“ bendrosios praktikos slaugytoja Lina Tirilienė – viena iš savo profesijai neabejingų darbuotojų, sutikusi neatlygintinai tikrinti koronavirusu galimai užsikrėtusius žmones. Kiekvieną kartą savo pamainoje specialistė tyrimus atlieka maždaug dvidešimčiai žmonių. „Iššūkių nebijau, o nauja patirtis gyvenime – pravers. Jaučiame didelį palaikymą iš aplinkos, punkto darbuotojai mumis labai rūpinasi, kad galėtume susikaupusios atlikti savo darbą, tad baimės nejaučiame, tik dėkingumą“, – sako L. Tirilienė.

Jos kolegė, Panevėžio karščiavimo klinikos savanore tapusi „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Dovilė Čiūdarienė, gavusi pasiūlymą prisijungti prie koronaviruso plitimo suvaldymo, nesudvejojo nė akimirkos: „Iškart kilo vidinis interesas tiesiogiai prisidėti prie to, kas vyksta, padėti kolegoms. Karščiavimo klinika virtusi Panevėžio miesto poliklinika puikiai pasiruošusi priimti darbuotojus – turime visą reikiamą inventorių ir jaučiamės saugūs, po darbo esame dezinfekuojami, tad nebijome, kad virusą parsinešime į namus. Tai dar labiau motyvuoja tęsti savo darbą. Komanda dirba operatyviai, vieningai ir šiandien atėjo tas jausmas, kad visi kartu prisidedame prie pasaulio gelbėjimo.“

D. Čiūdarienė džiaugiasi, kad kol kas didelio krūvio ir sunkios būklės pacientų karščiavimo klinikoje nėra: „Žmonės šiek tiek pasimetę, kad įprastas poliklinikos vaizdas taip pasikeitęs, visi gydytojai slepiasi po kaukėmis. Tačiau panikos iš pacientų pusės kol kas nejaučiame, žmonės vertina situaciją racionaliai ir padeda gydytojams dirbti“.

Pirmą kartą savanoriaujanti šeimos gydytoja įsitikinusi, kad unikali patirtis ir įgyti įgūdžiai, kaip suvaldyti ekstremalias situacijas, neleis pasimesti joms užklupus ateityje.

„MediCA klinika“ darbuotojai aktyviai savanoriauja ir kitų miestų karščiavimo klinikose. Mažeikių „MediCA klinika“ šeimos gydytojas Edvinas Čeberka kiekvieną dieną skiria po 4 valandas darbui karščiavimo klinikoje. „Žvelgiu į šį užsiėmimą kaip į pareigą padėti kitiems bei galimybę savanoriškai prisidėti prie koronaviruso situacijos stabilizavimo“, – sako E. Čeberka. Šeimos gydytojo varomoji jėga – optimizmas bei tikėjimas, jog galiausiai viskas bus gerai.

Jausdami atsakomybę už savo darbuotojų sveikatą „MediCA klinika“ vadovai kvietė savanoriauti tik į rizikos grupę nepatenkančius darbuotojus. Vyresniems nei 60 metų darbuotojams ar besilaukiančioms medikėms savanoriauti nerekomenduojama. Iš viso savanoriškai atsakomybės už koronaviruso krizės suvaldymą ėmėsi ir į pirmąsias fronto linijas stojo net septyniolika „MediCA klinika“ darbuotojų, dirbančių Panevėžyje, Mažeikiuose, Garliavoje ir Klaipėdoje.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

Parašykite komentarą