Verslas

Seimo valdyba pritarė Valstybės kontrolieriaus teikimui dar 5 proc. sumažinti didžiausią leistiną institucijos pareigybių skaičių

Seimo valdyba pritarė dar 5 proc. sumažinti didžiausią leistiną Valstybės kontrolės valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės piniginių fondų, pareigybių skaičių.  Valstybės kontrolė nuosekliai mažina didžiausią leistiną pareigybių skaičių  – pastaraisiais metais toks Seimo valdybos sprendimas jau trečiasis.

 „Dažnai teikiame rekomendacijas efektyvinti viešojo sektoriaus valdyseną, optimizuoti kaštus duodant visuomenei būtiną naudą, liekninti struktūras, atsisakyti nebūdingų ir nebūtinų funkcijų. Tai patarimai, kuriuos esame išbandę patys ir kurie iš tiesų pasiteisino. Siekiame būti pavyzdžiu viešajam sektoriui – nuo 2015 m. aukščiausiojoje audito institucijoje sumažinome darbuotojų skaičių ir turimų administracinių patalpų plotą, pertvarkėme struktūrą mažindami vadovų ir padalinių skaičių“, – teigia valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Taip optimizavusi savo veiklą, nuo 2015 m. spalio mėn. aukščiausioji audito institucija didžiausią leistiną pareigybių skaičių sumažina jau 60 pareigybių (t. y. 15 proc.). Lieknėjimo efektą iliustruoja ir šie skaičiai – pastaraisiais metais automobilių parkas sumažintas 2,5 karto, išlaidos transportui sumažėjo daugiau nei 40 proc., turto išlaikymo išlaidos sumažėjo beveik 14 proc. Tuo tarpu audito klientų vertinamas valstybinio audito kokybės balas liko stabiliai aukštas – 8,6, o auditorių etiškas bendravimas ir bendradarbiavimas įvertintas net 9,5 balo.

Valstybės kontrolė tuo pat metu įgyvendina tris savarankiškas didelės apimties ir kompleksiškas funkcijas: yra ir aukščiausioji valstybinio audito, ir biudžeto politikos kontrolės, ir Europos Sąjungos investicijų audito institucija.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Sankauskaitė, Valstybės kontrolė

Parašykite komentarą