Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis kartu su kolegomis Europoje ir JAV pasmerkė Lukašenkos režimo vykdomą migrantų kontrabandą

2021 m. liepos 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis kartu su kolegomis Europos ir JAV parlamentų užsienio politikos klausimus kuruojančių komitetų pirmininkais išplatino pareiškimą dėl Lukašenkos režimo vykdomos migrantų kontrabandos.

Pareiškimo tekstas:

„Mes, nacionalinių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai, vienareikšmiškai smerkiame tai, kad neteisėtas A. Lukašenkos režimas naudoja migrantų kontrabandą, kad pakenktų kaimyninėms valstybėms. Pažeidžiamiausių grupių kaip sverto naudojimas politiniame ginče yra gėdingas ir prilygsta gegužės mėn. įvykdytam oro piratavimo aktui.

Bandymas prastumti migrantus per Lietuvos sieną yra nusikalstamas ir nežmoniškas poelgis, kuriuo siekiama pakirsti Lietuvos žmonių solidarumą ir paramą laisvės trokštantiems ir praėjusių metų pavogtų rinkimų nepripažįstantiems Baltarusijos žmonėms. Tai naujas ir piktybinis išpuolis prieš Europos Sąjungos valstybę narę ir NATO sąjungininkę. Jis turėtų susilaukti solidarios reakcijos bei nacionalinio, europinio ir transatlantinio atsako.

Raginame uždrausti skrydžius į Baltarusiją, kurie, kaip įtariama, naudojami valstybės organizuojamai žmonių kontrabandai.

Raginame taikyti sankcijas šioje valstybės organizuojamoje žmonių kontrabandoje per tarptautines sienas dalyvaujantiems asmenims ir ją kontroliuojančiam Lukašenkos režimui.

Raginame prisiimti bendrą įsipareigojimą nutraukti šią žmonių kontrabandą per ES sienas, taip pat remti FRONTEX, ES sienų valdymo ir vizų priemonę, Europos prieglobsčio paramos biurą ir kitas nacionalines ir tarptautines agentūras, kurios gali paremti Lietuvą ar kitas valstybes, patiriančias šį netradicinį A. Lukašenkos režimo išpuolį.

Raginame priimti bendrus ES ir NATO pareiškimus Irako, Turkijos ir bet kurios kitos valstybės, kuria A. Lukašenkos režimas naudojasi, išnaudodamas ir kaip įrankius pasitelkdamas migrantus, vyriausybėms, siekiant nutraukti šią praktiką ir apginti orumą tų, kurių teisės yra pažeidžiamos.“

„Mūsų laisvės draugai iš JAV, Vokietijos, Lenkijos, Prancūzijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Čekijos, Ispanijos, Airijos sostinių ir ranka rankon dirbantys bendražygiai Baltijos šalių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai griežtai smerkia Lukašenkos organizuojamą hibridinį karą prieš Lietuvą ir kartu prieš visą Europos Sąjungą, organizuojant nelegalių migrantų srautus. Šiuo pareiškimu parlamentai kviečia savo nacionalines vyriausybes paremti Lietuvos veiksmus ir patiems prisidėti įveikiant šią mums visiems bendrą krizę“, – dėkingumą kolegų palaikymui reiškia Ž. Pavilionis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą