Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, kartu su kolegomis Europoje ir JAV, priėmė bendrą pareiškimą dėl „Nord Stream 2“ projekto

2021 m. rugpjūčio 3 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, kartu su kolegomis Europos ir JAV parlamentų užsienio politikos klausimus kuruojančių komitetų pirmininkais, priėmė pareiškimą dėl „Nord Stream 2“ projekto.

Pareiškime atitinkamų nacionalinių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai pakartojo savo prieštaravimą „Nord Stream 2“ dujotiekio projektui, kartu apgailestavo dėl neseniai Jungtinių Valstijų ir Vokietijos priimto sprendimo baigti tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį.

„Nord Stream 2“ dujotiekį laikome geopolitiniu projektu, kuriuo siekiama didinti Rusijos įtaką Europoje dominuojant energijos rinkoje. Nutiesus dujotiekį, padidės Rusijos dujų dalis Europos energijos rūšių derinyje, kils pavojus ES valstybių narių ir Jungtinių Amerikos Valstijų nacionaliniam saugumui, augs grėsmė jau ir taip neužtikrintam Ukrainos saugumui bei suverenitetui“, – pareiškime pažymėjo pirmininkai pabrėždami, kad baigus tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį, Rusija įgis dar vieną spaudimo ir šantažo priemonę prieš Ukrainą.

Užsienio reikalų komitetų pirmininkai dėl regione kintančios saugumo aplinkos paragino NATO įsipareigoti stiprinti atgrasomąjį poveikį, ypač savo rytiniame pakraštyje nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Pirmininkai pabrėžė įsipareigojimą parengti Ukrainos stojimo į NATO aljansą veiksmų gaires, jei Ukraina įvykdys būtinas reformas ir atitiks narystės NATO standartus. Siekdami paskatinti Ukrainos vyriausybę persitvarkyti, taip pat sustiprinti demokratiją ir žmogaus teises regione, ragino susitarti dėl narystės Europos Sąjungoje perspektyvos Ukrainai.

Visas pareiškimo tekstas:

LT https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=36987

EN https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=36988

Parengė

Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja Laura Plyniuvienė

Tel. (8 5) 239 6802, el. p. laura.plyniuviene@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą