Studijos

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Spaudos konferencija apie Rusijos vykdomus ukrainiečių trėmimus“

2022 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Gegužės 11 d., trečiadienį, 9 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) vyks Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkės Paulės Kuzmickienės organizuojama spaudos konferencija „Rusijos vykdomi ukrainiečių trėmimai – genocidas“. Konferencijoje dalyvaus VDU Teisės fakulteto dekanas prof. Dainius Žalimas, istorikas Norbertas Černiauskas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas.

Ukrainos Teisingumo ministerija skelbia, kad 180 tūkstančių ukrainiečių vaikų prievarta išvežti į Rusiją. Daugelis šių žiaurių trėmimų aukos – mažamečiai našlaičiai ar per Rusijos vykdomą karą Ukrainoje pasimetę nuo tėvų vaikai. Tai nepateisinama ir žiauri, bet įprasta Rusijos praktika kare, kuomet norima ukrainiečius nutautinti, o Ukrainos valstybingumą negrįžtamai sunaikinti.

Spaudos konferencijos iniciatorė, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė P. Kuzmickienė teigia, kad svarbu garsiai kalbėti apie Rusijos vykdomus trėmimus Ukrainos teritorijose. Anot Seimo narės, prievarta tremiamų šeimų skausmas mūsų tautai nėra svetimas.

„Svarbu garsiai kalbėti apie Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų vykdomus šiurkščius Ukrainos vaikų teisių pažeidimus, ciniškai grobiamus suaugusiuosius ir vaikus, kurie prievarta vežami nežinomomis kryptimis, tremiami iš savo namų. Rusijoje deportuotus vaikus bandoma prievarta asimiliuoti, taip yra naikinama jų ukrainietiška tapatybė. Tai man primena 1941–1952 m. stalinines masines tremtis, nuo kurių nukentėjo daugelis mūsų šeimų. Neįtikėtinai skaudu, kad tai vyksta šiandien. Lietuviai visiškai supranta Ukrainos skausmą, nes lietuviai kartu su ukrainiečiais buvo negailestingai tremiami sovietų okupacijos metais“, – teigia komisijos pirmininkė P. Kuzmickienė.

Pasak Seimo narės, svarbu siekti teisinėmis priemonėmis stabdyti neteisėtą žmonių trėmimą ir galimybę sudaryti sąlygas tremtiniams ir vaikams grįžti į Ukrainą ar į kitą saugią valstybę. Anot P. Kuzmickienės, šio karo kontekste labai svarbu atkreipti dėmesį į ukrainiečių tautos genocidą, kalbėti garsiai bei ieškoti būdų kaip padėti ir stabdyti karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui.

Spaudos konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą